1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Sony, 440 bin Vaio'yu geri çağırıyor
Sony, 440 bin Vaio'yu geri çağırıyor

Sony, 440 bin Vaio'yu geri çağırıyor

Sony, aşırı ısındıkları gerekçesiyle dünya genelinde 440 bin dizüstü bilgisayarı toplatma kararı aldı. ABD'de bir kullanıcının hafif derecede yanık şikayetiyle başvuru yaptığı...

A+A-

Sony, aşırı ısındıkları gerekçesiyle dünya genelinde 440 bin dizüstü bilgisayarı toplatma kararı aldı. ABD'de bir kullanıcının hafif derecede yanık şikayetiyle başvuru yaptığı, ardından 10'u aşkın kullanıcıdan da benzer şikayetler geldiği belirtildi...

Sony, kablo döşeme sistemindeki bir sorun nedeniyle dünya genelinde 440 bin adet Vaio modeli dizüstü bilgisayarı geri çağıracak.

Sony, Mayıs 2007-Temmuz 2008 arasında üretilen modellerindeki kablo döşeme sistemindeki bir hatanın aşırı ısınmaya sebep olduğu, bu durumun kısa devre ihtimalini artırdığını açıkladı.

ABD'de bir kullanıcının hafif derecede yanık şikayetiyle başvuru yaptığı, ardından 10'u aşkın kullanıcıdan da benzer şikayetler geldiği belirtiliyor. Bu hataya yönelik bir çok ihbar aldıklarını belirten şirket, bilgisayarları geri çağıracaklarını açıkladı.

2006 yılında da, Sony'nin çeşitli bilgisayar markaları için ürettiği 8 milyon pil aşırı ısındıkları gerekçesiyle toplatılmıştı.