1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sönmezay, kültür merkezindeki çalışmaları inceledi
Sönmezay, kültür merkezindeki çalışmaları inceledi

Sönmezay, kültür merkezindeki çalışmaları inceledi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan İlçe Kaymakamı Berkan Sönmezay, yapımı devam eden kültür merkezinde incelemelerde bulundu.

A+A-

Kısa bir süre önce Silvan'a atanan Kaymakam Sönmezay, kültür merkezinde devam eden çalışmalar hakkında Köylere Hizmet Götürme Birliği inşaat mühendisi Aydın Yıldırım ve firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kaymakam Sönmezay, "26 Nisan 2013 tarihinde başlayan ve ihale bedeli 1 milyon 9 bin 250 lira 92 kuruş olan kültür merkezindeki çalışmaları yerinde incelemek ve çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldık. Binanın kaba inşaatının tamamlandığını ve ince işlerinde yoğun bir şekilde devam ediyor. Silvan ilçemize çok amaçlı ve kalıcı bir kültür merkezinin kazanımı için çalışmalar devam etmektedir. Kültür merkezi projemizin bin 980 metre kare alan üzerine kurulan tarihi bir bina görümünde olacak şekilde dekorasyonu yapılacak. Kültür merkezimiz 4 katlı içinde sinema, konferans, sergi salonu, konuk ağırlama salonu, derslikler ve kafeterya olacak. Diğer yandan Sinema salonu, hobi salonları, bay bayan sportif faaliyetleri için salonlar ve giriş bölümünde ise bayanların yapmış olduğu el sanatlarının sergi ve satış salonları, çocuklar için ise kütüphane yer alacaktır. Silvanımıza şimdiden hayırlı olsun" dedi.

HABERE YORUM KAT