1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Son güne bırakmayın
Son güne bırakmayın

Son güne bırakmayın

Geçtiğimiz yıl içerisinde elde edilen gelir ve kazançlar bu ayın 25'ine kadar beyan edilip ilk taksitlerinin ödenmesine başlandı.

A+A-
Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal,Vergi yükümlülüklerini zamanında yerine getirmek için vatandaşların ödemelerini son güne bırakmamalarını ve belirlenen süre içerisinde ödemelerini istedi.
 
Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal,Türkiye genelinde ve ilimizde 01 Ocak,31 Aralık 2014 döneminde elde edilen Beyana tabi kazanç ve iratların yıllık gelir vergisi ve beyannamesinin 25 Mart 2015  akşamına kadar beyan edilmesi gerektiğini açıkladı.
Yapılan beyanname üzerinden hesaplanan gelir vergisinin 2015 yılının Mart ve Temmuz aylarında iki eşit taksitte ödeneceğini belirten Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal,birinci taksit için  31 Mart,ikinci taksit için ise son günün 31 Temmuz 2015 olduğunu belirtti.
 
-VERGİ DAİRESİNE GİTMEDEN BEYAN EDEBİLİRSİNİZ-
 
Kira geliri elde eden vatandaşların vergi dairesine uğramadan kira gelirine ilişkin beyannamelerini GİB (gib.gov.tr) internet sitesinden yer alan önceden hazırlanmış kira beyanname sitesini kullanarak da verileceğini açıklayan Başkan Baysal''İlimiz genelinde mükelleflerimize en iyi ve kaliteli hizmeti sunabilmek ve vergiyle ilgili ödevlerini tam zamanında yerine getirebilmeleri için hafta içerisi tüm gün Ninova  Avm,N City Avm,Ceylan Avm'de saat 10:00-18:00 saatlari arasında kira geliri olup beyanname vermek durumunda olan mükellefler için Gayrimenkul Sermaye İrade beyan kabul masaları oluşturulmuştur.Aynı şekilde isteyen vatandaşlarımız vergi dairemiz hizmet binasındada hizmet alabileceklerdir.
 
-YAŞLI VE ENGELLİLERİN EVLERİNE GİDİLECEK-
 
Baysal ayrıca,sadece kira geliri elde eden 60 yaş üzeri mükellefler ile engelli mükelleflerden yaşlılığı,engeli veya hastalığı nedeniyle vergi dairesine gidemeyecek durumda olanların ise bağlı oldukları vergi dairesine veya Türkiye genelinde iletişim merkezi olan VİMER 444 0 189 arayarak randevu almaları halinde evlerine gidilerek beyannamelerini doldurmaya gidileceğini söyledi.
 
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT