1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. SOMA için mevlit okutuldu
SOMA için mevlit okutuldu

SOMA için mevlit okutuldu

Diyarbakır'da Soma'da yaşanan maden faciasında yaşamını yitiren işçiler için mevlit okutuldu. Memur-Sen kadın komisyonu tarafından okutulan mevlitte yaşamını yitirenler için dualar edildi.

A+A-

Memur-Sen kadın komisyonu tarafından Manisa Soma'da yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden işçiler için mevlit okutuldu.

Diyarbakır Eğitim Bir Sen konferans salonunda düzenlenen programda eller Soma'da hayatını kaybeden maden işçileri için açıldı. Mevlit programına AK Parti Milletvekili Mine lök Beyaz, Memur-sen kadın üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Kuranı Kerim tilavetinin okunmasının ardından, mevlit-i şerif ve ilahiler okunarak, üyeler tarafında okunan hatm-i şerifler maden ocağında hayatını kaybedenlerin ruhlarına ita fen teslim edildi ve hep birlikte dua edildi.

AKParti Milletvekili Mine Lök Beyaz Memur – Sen kadın kollarının davetine icabet ederek mevlit programının düzenleme nedeni olan soma faciasında hayatını yitiren şehitlerimize Allahtan rahmet dileklerinde bulundu. Daha sonra bu vesileyle miraç kandilini kutladı. Kadınların sıkıntılarını dinleyerek sorularını cevaplandırdı.

Diyarbakır Memur-Sen İl temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Yunus Memiş ise, yaşanan elim olaydan dolayı büyük bir üzüntü duyduklarını belirterek, “Maden işçilerimiz için Kur'an-ı Kerim tilaveti, mevlit-i şerif ve ilahiler okunarak, okunan hatm-i şerifler için dua ettik. Okuduğumuz Kuran-Kerimleri ve duaları Allah kabul eylesin. Maden işçilerimize Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Allah bu tür acıları bir daha yaşatmasın” dedi.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT