1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Solin'den Demirbaş'a ziyaret
Solin'den Demirbaş'a ziyaret

Solin'den Demirbaş'a ziyaret

DİYARBAKIR - KCK davasından tutuklu bulunan Hanım Onur, tahliyesinin ardından çocukları Solin ve Mirhat ile birlikte Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş'ı ziyaret etti.

A+A-

Şırnak'ta KCK'ya yönelik operasyonlarda tutuklanan BDP'li Cizre Belediye Başkan Yardımcısı Hanım Onur, lösemi hastası 5 yaşındaki kızı Solin ile epilepsi hastası 9 yaşındaki oğlu Mirhat'ın durumlarının basında yer almasının ardından avukatının başvurusu ile serbest bırakıldı. Onur, serbest bırakılması için yürütülen kampanyalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Çocuklarıyla Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş'ı ziyaret eden Onur, desteklerinden dolayı Demirbaş'a teşekkür etti. Demirbaş, Solin'in ve Mirhat'ın annelerine kavuşmasından duyduğu sevinci dile getirerek, "Bir annenin yanı evlatlarının yanı olmalı. Her ne sebepten olursa olsun anne ile çokları birbirinden ayrı kalmamalı. Siz çocuklarınıza kavuştunuz ve bu bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Dilerim Solin ve Mirhat'ın yaşadığı sevinci, aileleri tutuklu olan diğer çocuklar da yaşar" dedi.Demirbaş, çocuklara Kürtçe masal anlatan bebeklerden hediye etti.

HABERE YORUM KAT