1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sokaktan topluyoruz, top oynuyoruz projesi
Sokaktan topluyoruz, top oynuyoruz projesi

Sokaktan topluyoruz, top oynuyoruz projesi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani İlçe Kaymakamı Erdinç Yılmaz'ın girişimleriyle başlatılan 'Sokaktan topluyoruz, top oynuyoruz' projesi çerçevesinde spora kazandırılan 290 çocuk, Ergani Gençlerbirliği futbol kulübünde başarıdan başarıya ulaşıyor.

A+A-

Ergani'de hayata geçirilen 'Sokaktan topluyoruz, top oynuyoruz' projesi kapsamında ulaşılan 290 çocuk spora yönlendirildi. Yeni kurulan Ergani Gençlerbirliği kulübü bu oyuncuları bünyesine alarak hem A takım hem de genç kategorilerinde takımlar kurdu. Ergani Kaymakamı Erdinç Yılmaz, projenin başarıya ulaştığını ve 300'e yakın çocuğun spora kazandırıldığını söyledi. Yılmaz, amaçlarının risk altında bulunan tüm çocukları bir araya getirip, onları sokak ve kötü ortamlardan uzak tutmak, sporla tanıştırmak ve hayata daha iyi bakmalarını sağlamak olduğunu bildirdi.

Çocukların gelecek nesillerin yegane teminatı olduğunu dile getiren Yılmaz, öncelikle çocukları sokaktaki kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın en başta gelen görevleri arasında bulunduğunu belirtti. "Çocukların kahvehane ve internet kafe köşelerinden alınıp yeşil sahalara ve spora kazandırılması hepimiz açısından çok önemlidir. Bu projeye katkısı olan herkesi kutluyorum. Çalışmalarda, çocukların gözlerindeki ışıltıyı ve inancı gördüm. İnşallah bunların içinden de yıldız futbolcular çıkar" diyen Yılmaz, sokaktan topladıkları çocukların aynı zamanda birer yıldız adayı olabileceğini vurguladı.

Yılmaz, "Milli takıma dünya sporuna faydalı olacak yıldız futbolcular çıkabileceğine inanıyorum. Bu potansiyel Ergani'de var. Birkaç kez Erganili gençlerimiz Türkiye Şampiyonu oldu. Projeyle spora kazandırdığımız gençler, geleceğe daha güvenle ve umutla bakıyor. Onları böyle yetiştireceğiz. Bu konudaki çalışmalarımız her zaman devam edecek. Bunlara gerekli yardımları yaptık. Spor yapabilecekleri gerekli bütün malzemeleri aldık. Proje ilk meyvelerini verdi. Ergani Gençlerbirliği, bunları bünyesine aldı ve bunlardan kurduğu tüm yaş kategorilerindeki takımlarda zirvede. Demek ki yapılan iş doğru ve proje amacına ulaştı. Desteğimiz devam edecek" diye konuştu.

Ergani Gençlerbirliği kulübü yöneticileri ve antrenörleri, Kaymakam Erdinç Yılmaz'ı makamında ziyaret ederek hem başarılarını paylaştı, hem de forma hediye etti. Kulübün teknik sorumlusu Mehmet Kanat, Kaymakam Yılmaz'ın sağladığı imkanlarla geleceğin yıldızlarını yetiştirmeye çalıştıklarını söyledi. Kanat, "Kaymakamımız bu projeyi başlattığında çok heyecanlanmıştık. Çünkü Ergani'de müthiş bir futbol potansiyeli var. Yetenekli çocukları bulmak ve spora kazandırmak hiç zor olmadı. Sıkı ve titiz bir eleme süreci geçirdik. En iyileri tespit ederek değişik kategorilerde takımlar kurduk. Şu an tüm kategorilerde şampiyonluğa gidiyoruz. Sayın kaymakamımıza çok teşekkür ediyoruz. Ergani'de bir kıvılcım yaktı" dedi.

HABERE YORUM KAT