1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sokaklarda çöp topladılar
Sokaklarda çöp topladılar

Sokaklarda çöp topladılar

Sur Belediyesi Eş Başkanı Fatma Şık Barut, BDP Sur İlçe örgütü ve belediye personelleri ellerinde çöp poşetleri ile Sur İlçesi'ndeki sokaklarda çöpleri toplayarak temizlik kampanyası başlattı.

A+A-

Diyarbakır Sur Belediyesi tarafından Sur İlçesi'nde temizlik konusunda farkındalık yaratmak için sokaklara çıkıldı.

Sur Belediyesi Eş Başkanı Fatma Şık Barut, BDP Sur İlçe örgütü ve belediye personellerinin de katılımıyla sokakların temiz kalması için esnaf ve mahallelilerden destek istendi. Barut ve beraberindekiler ellerinde çöp poşetleri ile sokaklardaki çöpleri toplayarak temizlik kampanyasını başlattı. 

Fatma Şık Barut, Sur İlçesi'nin dar sokaklarında mahallelilere temizlik hakkında duyarlılık göstermelerini ve kendilerini de içine katmaları gerektiğini belirterek, “Hep birlikte sokaklarımızı yaşanılır kılmak için birlikte hareket etmeliyiz. Bugün yeni bir temizlik kampanyasının startını verdik. Buradan vatandaşlarımıza sesleniyoruz, bu sokaklar sokak halkın sokağıdır. Kirletmeyelim,  kirletenleri de uyaralım. Ayrıca sokaklarını temiz tutan mahalle sakinlerine ve esnafa sokaklarına asmaları için saksı da çiçekler hediye edeceğiz. Bu kampanya ile başladık, farklı kampanyalarla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. 

Sokaklarda, yurttaşlarla ve çocuklarla konuşup temizlik konusunda belediyeye yardımcı olmaları için destek beklediklerini dile getiren Barut, “Temizliğe yönelik siz çocuklardan projeler bekliyoruz. Sizlerin getireceği projeleri konuşup tartıştıktan sonra hayata geçireceğiz” dedi. Ayrıca sokaklara çöp saatlerinin yazıldığı stikerlar yapıştırıldı.

HABERE YORUM KAT