1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sokaklara 3G’li kamera iddiası
Sokaklara 3G’li kamera iddiası

Sokaklara 3G’li kamera iddiası

Sur İlçesi’nde polis mahalleyi kontrol etmek için telefon kutularının içine gizli kamera yerleştirdiği ortaya iddia edildi.

A+A-

Gençler tarafından fark edildiği savunulan 3G sistemli kameraların yok edildiği ileri sürüldü.DİYARBAKIR’ın Sur ilçesinde, polisin giremedikleri sokakların telefon kutularına gizli kamera sistemi yerleştirerek mahalleyi gözetim altına almaya çalıştığı iddia edildi.

DİHA’da yer alan habere göre, Lalebey Mahallesi Uçak Sokak’ta bulunan telefon kablolarının olduğu noktaya telefon kutusu içine yerleştirilmiş 3G sistemi ile çalışan gizli kamera yurttaşlar tarafından fark edildiği ileri sürüldü.


Kullanamaz hale getirildi


Gençlerin, fark ettikleri kamerayı sökerek kullanılmaz hale getirdiği belirtildi. Gençler buldukları kutunun içerisindeki düzenekte, bir adet sim kartı, 2 adet kamera, 3G cihazı ve bunlara ait bağlantı kabloları olduğu ifade edildi. Gençler, “Polisler, giremediği sokaklarımızı bu şekilde gözaltında tutup bizlere baskı yapmaya çalışıyor. Biz de onların bu kirli oyunlarını her zaman deşifre ediyoruz” iddiasında bulundu. Mahallede başka cihaz olabilme ihtimali olduğunu belirten gençler, mahalleyi kontrol edeceklerini kaydetti.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler