1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sokak Basketbol'u start aldı
Sokak Basketbol'u start aldı

Sokak Basketbol'u start aldı

Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Belediyesi Amed Spor Kompleksi'nde düzenlenen turnuva açılışına Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Avcı, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Kardaş, Spor Kulübü yöneticileri, sporcular ve aileleri katıldı.

A+A-

DEĞERLERE SAHİP ÇIKMAK ÖNCELİĞİMİZDİR

Turnuvanın açılışında konuşan Başkan Yardımcısı İhsan Avcı, “Gençlerimizi bir araya getirme ve dayanışma duygularını geliştirmek için belediye olarak yaptığımız sokak basketbol turnuvasının yedincisini gerçekleştiriyoruz.

Sosyal belediyeliği ilkesiyle sporu sadece takım sporu olarak görmeyerek yaygın kitle sporları ve rekabet anlayışından uzak herkesin kendini katacağı spor anlayışını ilke edindik. Kente kazandırdığımız spor tesisiyle popüler sporların dışında birçok dalda spor yapma imkânını halkımıza sunduk. Bu etkinliğin bir başka açından önemi demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş Mustafa Dağ adına yapılmış olması. Değerlere sahiplenmek önceliğimizdir. Turnuvada kazanmanın ve kaybetmenin ötesinde bir araya gelme anlamıyla önemli bir etkinlik. Tüm katılımcılara belediye başkanlarımız adanı başarılar diliyorum “dedi.

YETENEKLİLERE PROFESYONEL OLMA İMKÂNI

Yedincisi yapılan sokak basketbol turnuvasına 8'sı kadın olmak üzere 52 takım katılıyor. Bir hafta sürecek turnuvada oynanacak maçlar sonucu dereceye giren takımlara ödüller verilecek. Turnuvaya katılan tüm sporcuların spor malzemeleri belediye tarafından karşılandı. Turnuva boyunca belediye spor kulübü basketbol hocaları turnuvayı izleyerek yetenekli gençleri belirlenerek,profesyonel takıma alınacaklar.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT