1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sokak Basketbol Turnuvası sona erdi
Sokak Basketbol Turnuvası sona erdi

Sokak Basketbol Turnuvası sona erdi

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ilk kez düzenlediği ve 128 sporcunun katıldığı 1. Amed 3x3 Sokak Basketbol Turnuvası sona erdi.

A+A-

 Turnuva sonunda dereceye giren takımlara ödülleri törenle verildi. 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Spor Şube Müdürlüğü’nün, “Sokakta Yaşam, Sokakta Özgürlük ve Sokakta Basketbol” sloganıyla bu yıl ilk kez düzenlediği 1. Amed 3x3 Sokak Basketbol Turnuvası sona erdi. Parkorman’daki açık basketbol sahasında düzenlenen turnuvaya, 25’i erkek, 5’i kadın, 2’si engelli olmak üzere toplam 32 takım katıldı. Turnuvanın final müsabakalarını, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı, sporcular ve aileleri izledi.


Turnuvada kadınlarda Yıldız Kızlar, erkeklerde ise Golden Boys şampiyon oldu. Turnuvanın son gününde ayrıca Amedspor Sportif Faaliyetler ve Diyarbakır Bedensel Engelliler takımları özel maç oynadı. Final maçlarının ardından düzenlenen ödül töreninde, turnuvanın şampiyonları Yıldız Kızlar ve Golden Boys takımları kupalarını Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı’nın elinden aldı. Dereceye giren takımlara ayrıca altın, gümüş ve bronz madalyalar verildi.

(MP-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler