1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sokağa çıkma yasaklarına yenileri eklendi
Sokağa çıkma yasaklarına yenileri eklendi

Sokağa çıkma yasaklarına yenileri eklendi

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde 69 gündür süren sokağa çıkma yasaklarına yenileri eklendi.

A+A-

Sur kaymakamlığından yapılan açıklamada, Salı günü saat 06.00’dan geçerli olmak üzere Gazi Caddesi’nin bir bölümünden, Mardinkapı çıkışına kadar olan bölümde sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildirildi.

Sur Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklama şu şekilde "İlçemiz Sur içi mahallelerinde silahlı terör örgütü mensuplarınca barikat kurma, hendek kazma ve bombalı tuzaklama faaliyetleri neticesinde eğitim-öğretim faaliyetlerinin, sağlık hizmetlerinin, ibadethanelerde icra edilen din hizmetlerinin sunulmasında ve vatandaşlarımızın bu hizmetlere ulaşmasında sorunlar yaşanmaktadır. Bu durum nedeni ile ilçemiz merkez mahallelerinde vatandaşlarımızın günlük yaşamını normal şartlar altında sürdürmesinin zorlaştığı ve ticari hayatın aksadığı gözlemlenmiştir. 

Bu bakımdan kamu düzeninin sağlanması, sokak aralarındaki barikatların kaldırılması hendeklerin kapatılması ve kurulan bombalı düzeneklerin imhası çalışmaları esnasında sivil vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini temin etme adına ilçemiz Suriçi’nde bulunan Gazi caddesinin bir bölümünde  (Çiftehan Sokak girişinden başlayıp Mardinkapı çıkışına kadar olan kısmında) 09.02.2016 Salı günü sabah saat 06.00 itibari ile ikinci bir emre kadar Kaymakamlığımızca sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın söz konusu yasağa riayet etmeleri kendi can ve mal güvenliklerinin temin edilmesi adına önem arz etmektedir." dednildi.

HABERE YORUM KAT