1. HABERLER

  2. ÇÖPLÜK

  3. Sokağa çıkma yasağı Valilikten yeni açıklama
Sokağa çıkma yasağı Valilikten yeni açıklama

Sokağa çıkma yasağı Valilikten yeni açıklama

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakır Valiliği sokağa çıkma yasağını yeniden değerlendirerek yarın sabahtan itibaren kent merkezinde serbest bıraktı.

A+A-
Valilikten yapılan açıklama şu şekilde:
 
"5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince ilimiz merkez Bağlar, Kayapınar, Sur, Yenişehir ilçeleri ile dış ilçeler Bismil, Silvan ve Lice ilçelerinde ortaya çıkan şiddet eylemleri nedeniyle bozulan asayiş ve güven ortamının tekrar tesis edilmesi için 07.10.2014 günü saat:22.00'den, 08.10.2014 günü sabah saat:07.00'ye kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.
 
Yapılan değerlendirme sonucu Sokağa çıkma yasağı Çınar, Eğil, Ergani, Dicle, Hani, Hazro, Kocaköy, Kulp İlçeleri de dahil edilerek 09.10.2014 Perşembe günü sabah 06.00'ya kadar uzatılmıştır. Şehrimizin huzuru, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği bakımından sokağa çıkma yasağına uyulması büyük önem arz etmektedir. Güvenlik, Sağlık (112 Komuta Kontrol, 112 Acil Sağlık İstasyonları, Hastanelerde Vardiya Değişimleri), İtfaiye, Su, Doğalgaz, Elektrik, Ulaşım İdaresi çalışanları hariç diğer Kamu görevlileri idari izinli olacaktır."
 

HABERE YORUM KAT