1. HABERLER

  2. SPOR

  3. ŞOK ŞOK ŞOK TFF DİYARIN Cezasını Açıkladı
ŞOK ŞOK ŞOK TFF DİYARIN Cezasını Açıkladı

ŞOK ŞOK ŞOK TFF DİYARIN Cezasını Açıkladı

Yeşil-kırmızılı ekip, yeni sezona eksi 6 puanla başlayacak

A+A-

Kulüp Başkanı Adnan Öktüren, yaptığı açıklamada, eski futbolcuları Mikiç'in transfer ücretini ödemedikleri gerekçesiyle FIFA'nın, Diyarbakırspor'un 6 puanının silinmesine ilişkin verdiği kararın kesinleştiğini, 220 bin Avro para cezasının 20 gün içinde ödenmemesi durumunda ise Diyarbakırspor'un bir alt kümeye düşürüleceğini bildirdi.

FIFA kararlarının kesin ve net olduğunu, kararın, uygulanmak üzere Türkiye Futbol Federasyonu'na bildirildiğini ifade eden Öktüren, bu amaçla bugün federasyon yetkilileriyle görüştüklerini kaydetti.

Öktüren, Diyarbakırspor'un çok sıkıntılı günler geçirdiğini, kulübün bu yaptırım karşısında yarın yönetim kurulu üyeleriyle bir toplantı yapacağını ifade ederek, şöyle konuştu:"Küme düşmemek için elimizden geleni yapacağız. Bunun için yönetim kurulu üyeleriyle biraraya gelerek ne yapacağımıza karar vereceğiz. Ödeyip ödememe konusunda bir karara varacağız. Diyarbakırspor 40 yılın en kara günlerini yaşıyor. Bunun sorumlularını, Diyarbakırspor'u bu duruma düşürenleri Diyarbakır halkına şikayet ediyorum. Konunun çözümü için başta sayın bakanımız, vali, belediye başkanı ve sivil toplum kuruluşlarını konuya duyarlı olmaya davet ediyorum. Çünkü ikinci bir Diyarbakırspor yok. 2005-2006 sezonunda dönemin yöneticilerinin ödemedikleri transfer ücreti yüzünden kulüp bu duruma düştü. Biz de yöneticiyiz ama bizim kimseye borcumuz yok."

TÜRKİYE İÇİN DE SIKINTIKulübü bu duruma düşürenlere hatalarını düzeltme çağrısında bulunan Öktüren, "FIFA'nın kararları net. Bu nedenle Türkiye de FIFA'nın düzenleyeceği organizasyonlara katılamama riski ile karşı karşıya. Ulusumuzu böyle bir yaptırımla karşı karşıya bırakmamak için üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Fakat tüm kesimleri de duyarlı olmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig'de mücadele ettiği dönemde Bosna Hersekli futbolcusu Borislav Mikiç'e alacağını ödemediği gerekçesiyle Diyarbakırspor'un 6 puanının silinmesine karar verdi.

Yeşil-kırmızılı ekip, yeni sezona eksi 6 puanla başlayacak.

Diyarbakır Basın Sözcüsü Ömer Serdar Çimen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Borislav Mikiç'in kulüpten alacağı ödenmediği için federasyonun 6 puanlarının silinmesine karar verdiğini belirterek, "Mikiç'in alacağını 20 gün içerisinde ödemezsek bir alt kümeye düşürüleceğiz" dedi.