1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. ŞOK Revizyonlar! 'Yağmur görevden alındı', 'Kamu sekreteri belli oldu'
ŞOK Revizyonlar! 'Yağmur görevden alındı', 'Kamu sekreteri belli oldu'

ŞOK Revizyonlar! 'Yağmur görevden alındı', 'Kamu sekreteri belli oldu'

Sağlıkta hayata geçirilen yönetim şekli değişikliği startını alırken, idare ve başhekimliklerde “şok” revizyon gerçekleştirildi.

A+A-

Sağlık Bakanlığı'nın “tedavi hizmetlerini” tek elde toplamaya yönelik hayata geçirdiği Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, startını aldı. Diyarbakır Kamu Hastane Birlikleri Genel Sekreterliğine atanan Muhammed Güzel Kurtoğlu, Bayram sonrası kendi yönetimi oluşturmak için idare ve başhekimliklerde “şok” denilecek revizyona girdi.   

SÖZLEŞMELER İMZALANMAYA BAŞLADI

Özellikle Hastane Başhekimleri başta olmak üzere, başhekim yardımcıları, hastane müdürleri ve ilçe sağlık grup başkanlarında köklü değişikliğe gidilirken, göreve yeni atanacak idareciler de önceki günden itibaren sözleşme imzalamaya başladı.   

KURTOĞLU KENDİ EKİBİNİ KURUYOR

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın imzasıyla Diyarbakır Kamu Hastane Birlikleri Genel Sekreterliğine atanan Muhammed Güzel Kurtoğlu, önceki günden itibaren Diyarbakır'da köklü bir revizyona giderek, çalışacak ekibini oluşturdu.

Kurtoğlu'nun isteği ile hazırlanan yeni görevlendirme listesine göre, Tıbbı İşler Başkanlığına Op. Dr. Reha Aygören, İdari İşler Başkanlığına Av. Ramazan Can ve Mali İşler Başkanlığına Zeynel Abidin Toprak iki yıllık sözleşme imzaladı.

PROF. DR. YAĞMUR GÖREVDEN ALINDI

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin kurucu başhekimi olan ve kısa sürede Elazığ yolu üzerindeki Bölge Hastanesini hayata geçirerek, Organ nakline kadar birçok yeniliği gerçekleştiren Başhekim Prof. Dr. Yusuf Yağmur bu görevden alındı.

Bir süre öncesine kadar adı Kamu Hastane Birlikleri Genel Sekreterliğinde geçen Yağmur'un şok revizyonda görevden alınan isim olması dikkat çekti. Yağmur asli kadrosu olan Hastanedeki Genel Cerrahi Servisinin Klinik şefliği görevine döndü.

EĞİTİM VE ARAŞTIRMAYA GÜLOĞLU ATANDI

Yağmur'dan boşalan Başhekimlik görevine Dicle Üniversitesi Acil Servisinde görev yapan Prof. Dr. Cahfer Güloğlu atanırken, Hastanesi'ne yönetici olarak da Kardiyoloji uzmanı Doç. Dr. Aziz Karabulut getirildi. Başhekim yardımcılıklarına da Doç. Dr. Murat Orak, Yrd. Doç. Dr. Sedat Kaya ve Dr. Kerim Keser atandı.

ÇOCUK HASTANESİNE YENİ ATAMA

Bir diğer önemli değişiklik ise Çocuk Hastalıkları Hastanesinde yaşandı. Daha önce Başhekim olarak görev yapan Atilla Yazıcıoğlu aynı hastaneye yönetici olarak atanırken, başhekimlik görevine de Bismil İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Vefik Çelebi getirildi.  

KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTALIKLARI

Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde ise mevcut Başhekim Murat Kanğın ile sözleşme imzalandığı ancak, durumunun net olmadığı iddia ediliyor. Kulislerde Kanğır'ın sözleşme imzalamasına rağmen bu görevine devam etmeye bileği ihtimalinin yüksek olduğu dile getiriliyor. Bu hastanenin başhekimlik yardımcılıklarına ise Dr. Mesut Karabulut ve Murat Kardaş atandı.

AĞIZ VE DİŞ HASTALIKLARI HASTANESİ

Sağlıktaki revizyonda başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde mevcut Başhekim Hamza Koca koltuğunu korurken, yardımcılıklarına da Dr. Bülent İnceoğlu ve İlhami Uğur getirildi. İnceoğlu ve Uğur önceki gün sözleşmelerini imzaladı.

İLÇELER DE DEĞİŞTİ

Sağlıktaki revizyon ilçeleri de kapsadı. Diyarbakır'ın Bismil, Ergani, Lice, Kulp ve Hazro gibi bütün ilçe sağlık grup başkan ve yardımcıları da değiştirildi.