1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. SMMM odaları bir araya geldi
SMMM odaları bir araya geldi

SMMM odaları bir araya geldi

DİYARBAKIR- Diyarbakır Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMM) tarafından organize edilen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Mali Müşavirler Odaları Platformu'nun 36'ıncı toplantısı Diyarbakır'da yapıldı.

A+A-

Bir otelde düzenlenen toplantıya Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odalar Birliği Genel Başkanı Nail Sanlı ve birlik yöneticileri, Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gülten Kışanak, Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanı M. Ali Aydın, Diyarbakır Mali Müşavirler Odası Başkanı Erkan Azizoğlu, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İlhan Karakoyunlu, Bölge illerinin oda başkanları ve mali müşavirler katıldı.

Diyarbakır'ı anlatan sinevizyon gösterimi ile başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan Diyarbakır Mali müşavirler Odası Şube Başkanı Erkan Azizoğlu, demokrasisi gelişmiş ülkelerin ekonomisinin de geliştiğine işaret ederek, çözüm sürecinin önemine değindi.

Daha sonra konuşan Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odalar Birliği Genel Başkanı Nail Sanlı da mali müşavirliğin önemini anlatarak, oda olarak çözüm sürecinin devamında yana olduklarını Bölgenin Barış özlemine şiddetle ihtiyacı olduğunu söyledi.

Son olarak konuşan Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gülten Kışanak ise şeffaflık, hesap verebilirlik ve meslek mensuplarının sosyo-ekonomik kimliğine vurgu yaptı. Kışanak, Diyarbakır Mali Müşavirler Odası ile işbirliği içinde olacaklarını ve Türkiye'nin Avrupa birliğine girmeden mali müşavirler odasının Avrupa Birliği'ne resmi olarak girmesinden memnuniyet duyduğunu, Diyarbakır Mali Müşavirler odası ile işbirliği içinde olacaklarını söyledi.

Toplantı düzenlenen panel ile devam etti.

(SI-YRT-Y)

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT