1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Sizi bu liglerde istemiyoruz'
'Sizi bu liglerde istemiyoruz'

'Sizi bu liglerde istemiyoruz'

DİYARBAKIR - TFF'nin Amedspor'a verdiği 3 puan silme cezasının açıklanmasının ardından tepkiler çığ gibi yağdı.

A+A-

Geçtiğimiz hafta sonu kendi evinde oynadığı Keçiörengücü karşılaşmasında rakibini 3-0 gibi net bir skorla geçen Amedspor'a TFF'den belki de dünya futbol literatürüne girecek insafsızca cezalar verilmesi Diyarbakır'da şok etkisi yarattı.

Taraflı, tarafsız herkesin vicdansız, adaletsiz bulduğu ceza kararı sonrası sosyal medyadan TFF'ye tepki yağdı.

Diyarbakır Tribünlerinin 30 yıllık emektarı Ramazan Tugay yaptığı açıklamada, TFF'nin kararın insaf boyutlarını aştığını, bunun bir futbol kıyımı hatta bir kulübe karşı alenen işlenen cinayet olduğunu söyledi.

"İNSAFIN KURUSUN TFF"

Tugay,"TFF'nin adaletsiz, taralı olduğunu zaten biliyorduk. Bu yüzünü sürekli gizliyordu, Keçiörengücü karşılaşmasının kasetini tüm dünya izlesin eğer o verdiği czeaları hakkedecek bir durum varsa buyursunlar liglerden atsınlar. Bu verilen 3 puan silme cezasının tam anlamı "Sizleri liglerimizde istemiyoruz" bunun başka açıklaması olmaz. Bu bir kente karşı zulümdür, bu bir futbol cinayetidir.

"SİZİ LİGLERİMİZDE İSTEMİYORUZ"

TFF'ye şunu söylüyorum, EY TFF senin insafın kurusun, senin verdiğin bu kararın siyaseten olduğu o kadar belli ki, futbolu rezil ettiniz. Aldığınız bu kararların en ufak bir değeri yok. Çünkü bu kurumun ne kadar ciddiyetsiz, adaletsiz, futbola bunca zarar verdiği artık tamamen ortaya çıkmıştır. Bunlar Amed'in önünü kesmek için bırakın ceza vermeyi bence özel kararlar aldılar. Keçiörengücü maçı sadece işin bahanesidir, emin olun bundan önce de verdikleri kararlar hepsinin ne olduğunu bizler gayet net biliyoruz.

"YA PLAY OFF'A KALIRSA"

Bu ülkeye emek vermiş, kardeşlik, dostluk bütünleşme adına herşeyi yapan böyle bir kulübe karşı sırf " Play-Off a kalmasın diye verildiği apaçık ortada olan böyle adaletsiz kararı tanımıyoruz. Amedspor bu ligin çok üstünde bir performans ortaya koymuştur. Bursa gibi bir kenti kendi evinde mezara gömen Amed'e tahamülsüzlüğün kanıtı işte bugünkü verilen bu insafsız karardır. Bunlar artık deşifre olmuştur, bence yapılması gereken tek şey karar alıp bunca yapılan zulümleri UEFA nezninde FİFA'ya taşımaktır" dedi.

HABERE YORUM KAT