1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Siz Ne zaman halkın takımı oldunuz?'
'Siz Ne zaman halkın takımı oldunuz?'

'Siz Ne zaman halkın takımı oldunuz?'

1968 Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Bedirhan Akyol,Diyarbekirspor ismine tam destek verdiklerini söyledi.

A+A-

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL İÇERİK - Akyol son günlerde gündeme gelen Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un isim değişikliğine gitmesini canı gönülden desteklediklerini söyledi.

Akyol, Belediyespor Kulüp Başkanı Metin Kılavuz'un gerçek bir beyefendi kişileğe sahip olduğunu söyleyerek "Tüm kesimlerin sevgisini ve güvenini kazanmış Sayın Metin Kılavuz'un bu yöndeki isim değişikliği kararı alırlarsa biz tam destek oluruz. Diyarbekirspor ismi bu kentin benimseyeceği ve herkesimi kucaklayacak, bu kenti temsil edecek harika bir isimdir. Bu ismin Belediyespor'a çok yakışacağını düşünmekteyiz."

"ÇAKMA YAKIŞTIRMALARI HİÇ HOŞ OLMADI"

1968 Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Akyol ayrıca kendileri ile ilgili çakma gibi yakıştırmalara ve polemiklere asla muhattap olmayacaklarının altını çizerek şunları ifade etti: "Eski Diyarbakırspor kapandı. O kulübün ismini ve misyonunu, tarihini, kupalarını alacak elbette halkın takımı olacaktır. Biz bu tür saçma bir yarışın içinde olmadık. Ben 25 yıldır bu kente, spor anlamında sürekli maddi ve manevi olarak destek vermekteyim.

Yeni Diyarbakırspor kulübü dün kurulmuş bir kulüp değildir. Orada benim 25 yıllık bir emeğim söz konusudur. O kulübü kuran benim, liglere dahil eden, teminatlarını yatıran ve bu duruma gelmesinde ne kadar emeğim olduğunu önce Allah sonra bu halk çok iyi bilmektedir.

Şimdi 1968 Diyarbakırspor Kulübünü kurdum. Onuda en alttan aldık ve şampiyon yaptık. Bu memleket 3 takımıda, 4 takımıda rahatlıkla kucaklar. Kimse kendini tek görmesin, bizlerde emek verdik,  Büyükşehir Belediyespor'da emek vererek kentimizi temsil etmektedir.

"YENİ DİYARBAKIRSPOR BİR KİŞİNİN MALIDIR"

Bizlere çakma diyenlere sormak lazım, sizler asılsınızda o kulübe kim delege olabilir, kim yönetimine girebilir. Kaç kongre yaptılarda, hemen halkın takımı oldunuz. Ben o kulübü kuran, 25 senesini veren bir kişi olarak şimdi desem "o kulüpte delege olayım" bu bile mümkün değil. Yeni Diyarbakırspor sadece bir kişinin tekelinde olan sahibi belli bir şirkettir. Eski kulüpten gelen 3-4 yöneticinin bile o kulüpte hiç bir resmi statüleri yoktur. Hepsi göstermeliktir. Bizim 1968 Kulübümüz asla şirket olmayacaktır. Bugün kim gelirse gelsin, hemen delege yapabilecek hatta yönetim başkanlık dahil, şsteyen varsa hemen kendisine verebilecek bir yapımız var. Yönetimimizde işadamından tutunda, çaycısı, bakkalı, doktoru, işçisi, siyasetçisi (hem BDP'li yönetici, Hem AKP'li Yönetici), her kesimden insanın yeraldığı yönetimimiz çakma oluyor, fakat sadece bir kişinin sahibi bulunduğu bir kulüp bu kentin tek takımı oluyor.  

Yine bir başka husus daha 1968 Diyarbakırspor Kulübünde değişmez bir madde var, hangi yönetici olursa olsun verilen tüm paralar, asla borç yazılmayacak tümü hibe satatüsünde olacaktır. Bu bizim değişmez kuralımızdır. 

"HALKA AÇILABİLECEKMİSİNİZ"

10 Bin taraftar maçalara geliyormuş, gelsinler biz bundan gurur duyarız. Fakat taratar sezon başında sizelere destek olmak için bazı şartlar koydu. Halkın takımı olacakmısınız?. Halka açılıp kongre ve delegasyon sözleri verdiniz sizler bakalım bunları yapabilecekmisiniz.

"O ZAMAN SİZ DE ÇAKMASINIZ"

Daha bunları yapamadan, eski Diyarbakırspor'un ismini ve misyonunu sizler daha henüz alamamışsanız asıl çakmalardan bir taneside sizlersiniz. Ben bu tür yakıştırmaları asla doğru bulmuyorum. Bunları özellikle yazarak, haberleştirerek ortalığı karıştırmak isteyenler olduğunu da herkes çok iyi biliyor. Bunları kimlerin yaparak ortalığı karıştırdığınıda iyi biliyoruz. Bunlar bu kente yakışmıyor, bırakın bu boş işler ve herkesin  emeğine saygı duyun. Taraftar ve halk bazı şeylere kendi karar versin."

HABERE YORUM KAT