1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Siyaseti beceremeyen, şiddete sarılır'
'Siyaseti beceremeyen, şiddete sarılır'

'Siyaseti beceremeyen, şiddete sarılır'

Diyarbakır’da açıklamalarda bulunan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, siyasetin fikir sahibi insanların işi olduğunu, fikri olmayanların silaha ve şiddete sarıldığını belirtti.

A+A-

Ak Parti Diyarbakır İl Başkanlığı önünde güvenlikli amaçlı bekletilen TOMA’ya dün gece yapılan bombalı saldırı ile ilgili basın açıklamasında bulunan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, AK Parti İl Teşkilatına ve yaralanan polise geçmiş olsun dileklerinde bulunarak siyasetin fikir sahibi insanların işi olduğunu, fikri olmayanların silaha ve şiddete sarıldığını belirtti.


Bu tür saldırıların bir daha gerçekleşmemesini temenni eden Yılmaz, Tek tipçi bir anlayışın topluma dayatılmaya çalışıldığına dikkat çekerek, “Hangi partiye oy verilse versin, halkımız tek tipçi bu zihniyetin karşısında durması gerekiyor. Siyasi partiler, millet ile devlet arasında köprü olan son derece önemli yapılardır.  Halkın sorunlarını çözmeye çalışan mekanizmalardır.” dedi.


“Siyaset, fikri olan insanların yapacağı iştir”


Siyasi partilere saldıranların halkın iradesini hedef aldığını belirten Bakan Yılmaz, saldıranların siyaseti beceremeyen silahla, şiddetle, kavgayla sonuç almaya çalışan yetersiz insanlar olduğunun altını çizdi.
Fikrine ve siyasetine güvenmeyen insanların şiddete başvurduğunu vurgulayan Yılmaz, “Siyaset, fikri olan insanların yapacağı iştir. Huzurun olduğu bir ortamda herkes özgürce siyaset yapabilmelidir. Siyasetin onuru, insanın onurudur. İnsandan başka, siyaset yapan bir canlı yoktur. Siyasetin alanını daraltanlar, insan onurunu daraltıyor. Bunlar istiyor ki, kendileri dışında hiçbir düşünce olmasın.” ifadelerine kullandı.


“Başka partilere yapılan saldırıları da lanetliyorum”


Yılmaz, “Kime yapılırsa yapılsın, hangi siyasi partiye yapılırsa yapılsın;  hepsini lanetliyor ve şiddetle kınıyoruz. Bundan önce başka partilere de saldırılar oldu. Biz başka partilere yapılan saldırıları da aynı sertlikle lanetledik. Bu saldırılar, tüm siyaset kurumuna ve sivil siyasete yapılmış saldırıdır.” İfadelerini kaydetti.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler