1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sivil örgütler kardeşlik için Diyarbakır'da fidan dikecek
Sivil örgütler kardeşlik için Diyarbakır'da fidan dikecek

Sivil örgütler kardeşlik için Diyarbakır'da fidan dikecek

İstanbul'da bulunan Amed Dernekleri Federasyon Başkanı Murat Gökhan'ın organizasyonu ile Trabzon, Amasya, Giresun, Van, Erzurum ve Hatay dernekleri federasyon başkanları Diyarbakır'a gelerek Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'le birlikte “eşit, öz

A+A-

Hemşeri ve yöre derneklerini aynı çatı altında toplayan Amed Dernekleri Federasyonu Başkanı Murat Gökhan'ın organizasyonu ile Trabzon Dernekleri Federasyonu Haydar Dulkadiroğlu, Amasya Dernekleri Federasyonu Başkanı İsmail Aktaş, Giresun Dernekleri Federasyonu Başkanı Sıtkı Ada, Van Dernekleri Federasyonu Başkanı Aydın Gürhan ve Hatay Dernekleri Federasyonu Başkanı Huzdat Hatay 22 Kasım Perşembe günü Diyarbakır'a geliyor.

Diyarbakır'a ilk etapta yaklaşık 300 defne fidanı getiren federasyon başkanları 23 Kasım Cuma günü saat 13.30'de Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile birlikte Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'nda “birlikte eşit, özgür yaşam kültürünü geliştirmek ve kardeşlik için” 20 fidan dikecek. Diğer ağaçları da Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri kentin değişik mekanlarında dikecek.

Etkinliğe Diyarbakır Yerel Gündem 21 Kent Konseyi ile Ağaçlandırma Vakfı da katılacak. Pek çok hemşeri ve yöre derneğini kendi bünyesinde toplayan Amed Dernekleri Federasyon Başkanı Murat Gökhan, kentteki tüm sivil toplum kuruluşları ve şahsiyetlerini de fidan dikmeye davet etti.

Federasyon başkanları kardeşlik için mart ayında da kendi memleketlerinde yetişen fındık, elma, kayısı gibi fidanları getirip Diyarbakır'da dikecek.