1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Siverek Sivil İnisiyatif Heyeti, Diyarbakır'da
Siverek Sivil İnisiyatif Heyeti, Diyarbakır'da

Siverek Sivil İnisiyatif Heyeti, Diyarbakır'da

Siverek Sivil İnisiyatif heyeti, ilçede kurulması planlanan Meslek Yüksek Okulu (MYO) bölümleri için Diyarbakır'da temaslarda bulundu.

A+A-

Heyetten yapılan açıklamaya göre, ilçedeki 40 sivil toplum kuruluşundan oluşan heyet, Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nun Harran Üniversitesi Siverek MYO'ya tahsisi, Dicle Üniversitesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı ve Yüksek Öğretim Kurumu Genel Kurul Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Yılmaz'ı makamında ziyaret ederek destek istedi.

Heyet sözcüsü SİVİL-DER Başkanı Muzaffer Bayram yaptıkları çalışmaları hakkında bilgi verip, "Amacımız 1994 yılda kurulmuş olan ve Endüstri Meslek Lisesinin eklenti binasına sıkışmış olan Meslek Yüksek Okuluna daha uygun bir bina bulmak" olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Yılmaz'da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bir Siverekli olarak, bu girişiminizi desteklediğimi bilmenizi isterim. Siverek'te fakültenin kurulması Siverek'in cehresini değiştirecektir. Siverek'te fakültenin kurulması benimde bir hayalimdir" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT