1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Şivan Perwer'e ikinci davet
Şivan Perwer'e ikinci davet

Şivan Perwer'e ikinci davet

Diyarbakır ve İzmir KMM "Bu barış sürecinin senin ses ve yorumun ile hızlanacağına inanıyoruz" diyerek Şivan Perwer'i yeniden Türkiye'ye davet etti.

A+A-

Diyarbakır ve İzmir KMM "Bu barış sürecinin senin ses ve yorumun ile hızlanacağına inanıyoruz" diyerek Şivan Perwer'i yeniden Türkiye'ye davet etti.Diyarbakır ve İzmir Küçük Millet Meclisleri (KMM), 16–17 Kasım tarihinde Başbakan Erdoğan'ın davetiyle Diyarbakır'a gelen Kürt Sanatçı Şivan Perwer'i barış sürecinin güçlü sesi olması için yeniden Türkiye'ye davet etti.

Konuyla ilgili konuşan Diyarbakır Küçük Millet Meclisi Koordinatörü Eyüphan Kaya, toplumun her kesiminden yükselen 'barış' çağrıları karşısında Diyarbakır ve İzmir Küçük Millet Meclisleri olarak geçtiğimiz Nisan ayında Kürt sanaçtı Şivan Perwer'i Türkiye'ye davet ettiklerini hatırlattı. O çağrıya karşılık alamadıkları için üzüldüklerini kaydeden Kaya, Şivan Perwer'in Diyarbakır'da yaşadığı heyecan ve mutluluğu kendilerinin de yaşadığını belirterek, "Sevgili Şivan, Doğup büyüdüğün vatanına hoş geldin. Yaşadığın güzel anları medyada biz de seninle birlikte yaşadık, aynı heyecanı paylaştık" dedi.

"GEL, KATIL BİR MUTLULUĞU DAHA HEP BİRLİKTE PAYLAŞALIM"

Şivan Perwer'i davet etmekten de vazgeçmediklerini ifade eden Kaya, Diyarbakır ve İzmir Küçük Millet Meclisleri olarak yaptıkları çağrılarını yinelediklerini belirterek, "Bu barış sürecinin senin ses ve yorumun ile hızlanacağına inanıyoruz. Sevgili Şivan, seni barış sürecinin güçlü sesi olman için yeniden Türkiye'ye davet ediyoruz. Sivil toplumun siyasetle düzenli, ön yargısız ve sansürsüz diyalogunu amaçlayan Küçük Millet Meclisleri girişimi, yapısı gereği toplumsal barışa hizmet eden bir çalışma. Bu çalışmaya katılarak onun daha da güçlenmesine katkıda bulunmanın sana yaraşacağı düşüncesindeyiz. Gel, katıl bir mutluluğu daha hep birlikte paylaşalım" diye konuştu.

İZMİR VE DİYARBAKIR KMM'LERİ ŞU ÇAĞRIYI YAPMIŞTI

Hatırlanacağı üzere, İzmir ve Diyarbakır Küçük Millet Meclisleri Nisan ayında bir kampanya başlatmış, çok sayıda aydının da imzalarıyla Şivan Perwer'e şu çağrıyı yapmıştı:

"Sevgili Şivan,

Televizyondaki duygu dolu konuşmalarını mutlulukla izledik.Sana 'Hadi artık dön' çağrısını biz İzmir ve Diyarbakır Küçük Millet Meclisleri olarak başlatıyor ve tüm sivil toplumu da katılmaya davet ediyoruz. Toplumun her kesiminden yükselen 'barış' çağrıları, senin sesinle daha da güçlenecek. Artık vatanına dön, barış içinde, huzur içinde yaşayabileceğimiz yeni bir toplumun inşasına burada, kendi toprağında katıl. İzmir ve Diyarbakır küçük Millet Meclisleri."

HABERE YORUM KAT