1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Şivan Perwer: Hasretim içimde kaldı
Şivan Perwer: Hasretim içimde kaldı

Şivan Perwer: Hasretim içimde kaldı

Kürt sanatçı Şivan Perwer, Diyarbakır buluşmasıyla ilgili izlenimlerini NTV'yle paylaştı. Perwer, "Hükümet barış için uğraşıyor. Barışa hizmet eden herkesi takdir ediyorum" dedi. Perwer, son ziyaretiyle Diyarbakır hasretinin tam olarak dinmediğini de anla

A+A-
37 yıl aradan sonra geçen hafta Türkiye'ye gelen sanatçı Şivan Perwer, Diyarbakır izlenimlerini NTV'yle paylaştı.
 
Perwer, “Bu barış için hizmet eden emek sarfeden uğraşan canla başla çalışan insanları takdir ediyorum. Destek veriyorum, teşekkür ediyorum. Bugünkü hükümet gerçekten uğraşıyor.
 
Çok sıcak bir ilgiyle karşılandım. Başta Recep Tayyip Erdoğan başbakan çok dostça arkadaşça davrandı. Bizi yüreğiyle kucakladı. O sıcaklığı biz gördük” diye konuştu.
 
Şivan Perwer, son ziyaretiyle Diyarbakır hasretinin tam olarak dinmediğini de anlattı.
 
Perwer, “Ben geldim ama barış sürecini desteklemek için geldim. Ama hasret gidermedim. Hasretim içimde kaldı. İsterdim ki Diyarbakır sokaklarına çıkayım, kucaklaşayım insanlarla. Onların sevgisine karşı sevgi göstereyim.
 
Daha yurdumun her tarafını dolaşmadım. Eğer böyle bir imkan sağlanırsa seve seve gelir Kürt-Türk sanatçılarla güzel şeyler yapmaya geleceğiz” dedi.
 
CUMARTESİ 'PASAPORT'TA
Şivan Perwer'in Ahmet Kaya tartışmasıyla ilgili söylediklerini ve daha fazlasını, 30 Kasım Cumartesi günü yayınlanacak olan Mete Çubukçu'nun hazırladığı "Pasaport" programında izleyebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT