24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır11 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara8 °C
 • Antalya22 °C
 • İzmir16 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,625
  %0.11
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40

Şivan Perver Vakfı'ndan Önder'e yalanlama

Şivan Perver Vakfı'ndan Önder'e yalanlama

18 Kasım 2013 Pazartesi 16:35

DİYARBAKIR- Şivan Perver Vakfı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in 'BDP Şivan Perver'i defalarca davet etti fakat, kendisi icabet etmedi' sözlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Şivan Perver Vakfı tarafından yapılan yazılı açıklamada, HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in 17 Kasım 2013 tarihinde bir televizyon programında Şivan Perver'in BDP tarafından defalarca davet edildiği ve kendisinin icap etmediği şeklinde beyan ettiği bilginin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamada, “Bu konuda sayın Önder'e yanlış bilgi aksettirilmesi pek muhtemeldir. Şivan Perwer en son 2009 yılında geri dönmesi için adına kurulan vakıf temsilcilerinin bir girişimi olmuş ve bu çerçevede kapatılan BDP çizgisindeki DTP dahil birçok parti ve Diyarbakır'daki sivil toplum kuruluşları ve hükümet yetkilileri ile temaslarda bulunmuştu. Sayın Perwer kendi inisiyatifi ile sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde Diyarbakır'da halka açık bir meydanda bir barış konseri düzenleyerek sürgünden dönmeyi ve halkı ile kucaklaşmayı çok istemiştir. Vakfımız tarafından bu konser ile ilgili dünyada tanınmış birçok sanatçının katılımı için girişimler olmuş ve birçok yerden olumlu cevaplar alınmıştı.

Yine bu projeye yukarıda bahsedilen bütün kurum ve kuruluşlar olumlu yaklaşmış ve bunun düzenlenmesi noktasında 'Her yerde Sanat' adlı organizasyonu temsilcilerinin katı ve siyasi yaklaşımı ile Türkiye'deki siyasi ortamın gerginliği yüzünden sonuca ulaşamamıştı. O tarihten sonra sayın Perwer'e dönmesi için BDP tarafından herhangi bir teklif getirilmediği gibi hiçbir parti yetkilisi de bu konuda kendisi ile görüşmemiştir. Sayın Perwer'e BDP tarafından konser ve başka etkinlikler için yapılacak teklifler programına uyması veya çakışmaması halinde ciddi olarak değerlendirileceğini kamuoyuna duyurmak istiyoruz” denildi.

(YRT-AŞ-Y)

Okunma Sayısı : 8407
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com