1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sırra kadem bastı!
Sırra kadem bastı!

Sırra kadem bastı!

Maaşını bankamatikten çekmek için evden çıktı, bir daha dönmedi.

A+A-

27 yaşındaki Mehmet Ali Sanlı'nın hayatından endişe edilirken, Sanlı ailesi, Sanlının bulunmasını istedi.Yenişehir ilçesine bağlı Bozek köyünde oturan, Organiza Sanayi Bölgesindeki bir fabrikada da işçi olarak çalışan 27 yaşındaki Mehmet Ali Sanlı, maaşını bankamatikten çekmek için evden çıktı, bir daha geri dönmedi. Sanlı'nın hayatından endişe edilirken, Gözüyaşlı ailesi, Sanlı'nın bulunmasını istedi.

SANLI KAYIPLARA KARIŞTI

Alınan bilgiye göre, geçtiğimiz pazar günü Köy'den şehre gelen Evli bir çocuk babası olan Mehmet Ali Sanlı, ilk olarak maaşını bankamatikten çekti. Saat 11.00'e doğru, ev için Bağlar ilçesindeki semt pazarından alış veriş yapan Sanlı, aldığı eşyaları evli olan kız kardeşinin evine bıraktı.
Kız kardeşine "birazdan gelip eşyalarla birliktte köye gidelim" diyerek evden ayrılan Sanlı bir daha haber alınamadı. Sanlı'nın gece geç saatlere kadar Köy'deki evlerine ve şehirde bulunan kız kardeşinin evine dönmemesi üzerine aile fertleri kaygılandı.
İlk olarak Baba M. Sait Sanlı Polise, daha sonra sırasıyla Jandarma ve Diyarbakır cumhuriyet Başsavcılığına müratacat ederek, sıra kadem basan Sanlı'nın bulunmasını istedi.

ÜÇ GÜNDÜR AİLESİ ARIYOR

Olayın üzerinden üç gün geçmesine rağmen Sanlı'dan haber alamayan ve izine rastlayamayan Baba Mehmet Sait Sanlı, kendi imkanlarıyla bölgede aramalarda bulundu.
Dün Diyarbakır Söz'e gelen ve kayıplara skarışan oğlunun bulunması için yardım isteyen Sanlı, gözyaşları içerisinde yaşananları anlattı.

İNSANLIK NAMINA YARDIM

Sanlı, "Diyarbakır'da gezmedik yer bırakmadık. Polise, Jandarmaya, Savcılığa haber verdik. Daha bir sonuç alamadık. Oğlumun iyi olduğunu yaşadığını bilmem için her şeyi yapmaya hazırım, yeter ki evine dönsün her ne yapmışsa ne işe karışmışsa kendisini affediyorum" çağrısında bulundu. Yetkililerden ve duyarlı vatandaşlardan yardım isteyen Baba Sanlı, görenlerin insanlık namına kendilerine haber vermelerini istedi.

BABANIN GÖZYAŞLARI

Oğlu kaybolduğu günden beri gözyaşı eksik olmayan baba Sanlı, "Benim ciğerim yanıyor. 3 gündür perişan oldum. Uyku, yemek, içmek haram oldu. Ben onsuz ne yaparım? Oğlum işinde gücünde birisi idi. Evli 1 çocuğu var. Hiç kimseyle de düşmanlığımız yok. Ne olduğunu anlayamadık.. Allah aşkına oğlumu gören, yerini bilen biri varsa oğlumu bana versinler. " diyerek gözyaşlarına boğuldu.

KARDEŞ KAYIPLARA KARIŞTI

Kayıp Mehmet Ali Sanlı nın kardeşi Sıdık Sanlı, "Kardeşim 3 gündür kayıp. Organize sanayi bölgesinde bir fabrikada çalışıyor. Maaşını almak için Diyarbakır merkeze gidiyor ondan sonra da bir haber alamadık. Evli bir çocuk sahibi askerliğini yapmış sakin bir insandır. herhangi Bir düşmanımızda yok Yetkililerden ve Duyarlı vatandaşlardan yardım istiyoruz. görenlerin insanlık namına 0 537 520 79 52 numaralı telefona haber vermelerini istedi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT