1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Sırra kadem bastı
Sırra kadem bastı

Sırra kadem bastı

Aralarında köy korucularının da bulunduğu 6 kişinin tecavüzüne uğradı.

A+A-

 

Diyarbakır'ın Eğil ilçesine bağlı Bahşiler köyünde 2009'da, o dönemde 17 yaşında olan ve okula geç başladığı için ilköğretim 6. sınıfta okuyan Z.M., iddiaya göre aralarında köy korucularının da bulunduğu 6 kişinin tecavüzüne, biri dönemin Eğil İlçe Jandarma Merkez Karakol Komutanı 2 kişinin de tacizine uğradı. Tecavüz sonrası hamile kalan Z.M.'ye ailesi töreye inat sahip çıktı. Şikayet üzerine 8 kişi hakkında açılan dava sürerken, tecavüz sonucu doğurduğu bebeğine devletin sahip çıktığı Z.M., yaklaşık 10 gün önce ortadan kayboldu.
 
"KORUCULARIN İŞİ OLABİLİR"
 
Kızından yaklaşık 10 gündür haber alamadığını belirten baba Nuri M., "Kaçırıldı mı, yoksa kaçtı mı bilmiyorum. Ama yakında duruşma var, duruşma öncesi kızımın kaçırılması korucuların işi olabilir. Çünkü daha önce de telefonla arayıp davadan vazgeçmesi yönünde telkinlerde bulundular. Biz bu hususu savcılığa bildirmiştik. Kızımın başına bir şey geleceğinden endişe ediyorum. Ben bunca olup bitene rağmen onu affetmiştim, o neden bizi bırakıp gitti? Beni koruculara karşı mahcup etmesin, gelsin evine, biz ne yedik ve içtikse o da onu yesin ve içsin. Eğer utanıyorsa, evde kalmak istemiyorsa arasın, sesini duyayım, sonra nereye gidiyorsa gitsin. Yetkililere başvurduk, ancak henüz bir haber yok. Kızımın bulunmasını istiyorum" dedi.
 
"AÇELYA DİYE BİRİ ARADI"
 
Önceki gün kendisini "Açelya" olarak tanıtan, ancak sesi erkek sesine benzediği için travesti olduğunu düşündüğü bir kişinin telefonla aradığını belirten Nuri M., "Tanımadığım bir numara beni aradı. 'Kızın bizim elimizde' dedi. Kendisine kim olduğunu sordum, 'Açelya' olduğunu söyledi. Kızımı telefona istedim, ancak vermedi. Bu kişinin sesi erkek, ama travestilerin sesine benziyordu. 'Kızın bizim yanımızda, onu köyden biz getirdik. Korucuların onu daha fazla üzmesine izin veremeyiz. Orada mutlu değil, her gün tecavüzcülerini görüyor' dedi. Bu kişiler kızımla nasıl diyaloga geçti bilmiyorum ama bunların da parmağı olabilir. Ama kızımın sesini bana dinletmediler. Bu durumu polise anlattım" diye konuştu.
 
Z.M.'nin bulunmasına çalışılırken, tecavüzle suçlanan H.M., F.B., F.M., M.T., H.M. ve İ.M. hakkında 15 yıldan az olmamak üzere hapis cezası, dönemin Eğil İlçe Jandarma Merkez Karakol Komutanı M.Y. ile A.M.'nin ise taciz suçlamasıyla 2 yıla kadar hapsinin istendiği davanın ikinci duruşması mart ayında Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek.
Etiketler :

HABERE YORUM KAT