1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Şırnak'ta Düğünde sıkılan silahlar değişti
Şırnak'ta Düğünde sıkılan silahlar değişti

Şırnak'ta Düğünde sıkılan silahlar değişti

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde, Mecit-Estel Yaramış çiftinin 6 gün süren ve bir cephanelik dolusu mermi harcanan düğünü küçük bir savaşı andırdı

A+A-

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde, Mecit-Estel Yaramış çiftinin 6 gün süren ve bir cephanelik dolusu mermi harcanan düğünü küçük bir savaşı andırdı. Bixi marka ağır makineli silahın yanı sıra keskin nişancı silahı olan Kanas ile M16 ve Kalaşnikofların da kullanıldığı düğünde roket bile atıldı.

Savaş gibi düğün

Şırnak 'ta akraba olan Yaramış ailesinin düğününde ağır silahlar kullanıldı. Kaleşnikof ve M-16 gibi otomatik silahlarla havaya onbinlerce kez ateş edildi.

Şırnak 'ın Beytüşşebap İlçesi 'nde 6 gün süren Süryani düğününde silahlar hiç susmadı, otomatik silahlarla atılan binlerce mermi havada uçuştu. Irak sınırına yakın Cevizağacı Köyü'nde, akraba olan Yaramış ailesinin düğününe, yöredeki aşiret ağaları da katılınca ortalık adeta savaş alanına döndü.

BÖYLE DÜĞÜN MÜ OLUR!

Düğünde sevinçlerini göstermek isteyen taraflar, 'Biksi ' marka ağır makineli tüfekler, Kaleşnikoflar, Amerikan yapımı M-16'lar ve uzun menzilli Kanas marka tüfeklerle 6 gün boyunca onbinlerce mermi sıktı. Düğün boyunca aşiret ağalarının gelişi ve gidişi sırasında alanda sıraya dizilen ağır silahlı korucular 'Hoşgeldin ', 'Güle güle' mesajını havaya ateş açarak gösterdi, ortalık silah sesleriyle yankılandı. Evlerin balkonlarından da sürekli havaya ateş açılan düğünde, adeta bir cephanelik harcandı. Yaklaşık 15 bin kişinin katıldığı düğünde gelin ve damada 390 bin YTL para takıldı .

Kaynak: Takvim