1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Şırnaklı öğrenclerin Diyarbakır buluşması
Şırnaklı öğrenclerin Diyarbakır buluşması

Şırnaklı öğrenclerin Diyarbakır buluşması

DİYARBAKIR - Dicle Üniversitesi'nde eğitim gören Şırnaklı öğrenciler, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadooğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu'nun verdiği yemekte buluştu.

A+A-
Güneydoğu Demokrasi Derneği Başkanı Mustafa Canoruç'un Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti bahçesinde organize ettiği yemekte konuşan Kadooğlu, böylesi bir etkinliğe katılmanın kendisini duygulandırdığını belirtti.
 
Bölgenin kalkınmaya ihtiyacı olduğunu anlatan Kadooğlu, şöyle dedi:
 
"Artık Şırnaklılar da iyi bir işadamı oluyor. Baro başkanı oluyor. Ben okul okumadım. Lise 2. sınıfta okulu terk ettim. Hayat mektebini okuduk. Liseyi dışarıdan bitirdim. Amerika'da üniversite okudum. Ama bu dönem artık tembellik dönemi değil. Hayat okulu, herkesi bir yerlere getirmeyecek. Eğitimi olmayan, yabancı dili olmayan insanlar artık başarılı olamıyor. Şırnak'ın geleceği sizlerin elinizde olacaktır. Gerçekten bizim bölgemizin kalkınmasına ihtiyaç var. Kalkınma da sizin gibi eğitimlik gençlerle olacaktır" 
 
Canoruç da Şırnaklı üniversite öğrencilerinin buluşmasına katkı sunan Kadooğlu'na teşekkür ederek, plaket verdi. Yemeğe Şırnaklı üniversite öğrencilerinin yanı sıra Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ve bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı

HABERE YORUM KAT