1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Şırnak ve Diyarbakırlı öğrencilere Bursa ve Çanakkale gezdirildi
Şırnak ve Diyarbakırlı öğrencilere Bursa ve Çanakkale gezdirildi

Şırnak ve Diyarbakırlı öğrencilere Bursa ve Çanakkale gezdirildi

Uludağ Elektrik Dağıtım (UEDAŞ), sosyal sorumluluk çalışmaları doğrultusunda önemli bir projeyi hayata geçirdi.

A+A-

Uludağ Elektrik Dağıtım (UEDAŞ), sosyal sorumluluk çalışmaları doğrultusunda önemli bir projeyi hayata geçirdi. Şırnak ve Diyarbakır'dan, daha önce şehirdışına hiç çıkmamış 40 öğrenci, "Sevgi Yolu" projesi kapsamında Bursa'ya getirildi. Üç günlük gezi için gelen öğrencileri ve öğretmenlerini ilk olarak Merinos'taki genel müdürlük binasında ağırlayan UEDAŞ yetkilileri, Bursa'nın tarihi ve turistik yerlerini dolaştırdı. Ardından UEDAŞ tarafından Kestel'de hatıra ormanı için belirlenen alana fidan diken öğrenciler, daha sonra Çanakkale'ye de götürülerek şehitlikleri ziyaret etmeleri sağlandı.

Böyle anlamlı bir projenin hayata geçirilmesinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten UEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, "Sevgi Yolu projesini ilk duyduğumda gerçekten mutlu oldum ve hiç düşünmeden hayata geçirilmesi gerektiğini söyledim. Çocukların gözlerindeki o heyecanı ve mutluluğu görmek her şeyden değerliydi. İnsan ve kalite odaklı hizmet anlayışımız, gelecek dönemlerde de aynı doğrultuda devam edecek." dedi. Sosyal sorumluluk çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten UEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce de Sevgi Yolu projesinin kendileri için oldukça değerli olduğunu belirtti. Yüce, "Bu projenin ne kadar özel olduğunu, çocukların yüzündeki mutluluğu gördükten sonra daha iyi anladık. Bu tür faaliyetlerimize devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Proje kapsamında gelen Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi 75. Yıl Ortaokulu öğretmeni Nazmi Güzel ise gösterdikleri ilgi için UEDAŞ'a teşekkür etti. Doğu illerindeki çocukların bu tür programlara ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Güzel, "Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bizler için yorucu ancak bir o kadar keyifli bir üç gün oldu. Çocuklar önce Bursa'yı, sonra Çanakkale'yi gezme fırsatı buldu." dedi.

HABERE YORUM KAT