1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Şirketler yanıldı, pankart bildi!
Şirketler yanıldı, pankart bildi!

Şirketler yanıldı, pankart bildi!

Seçimde alan araştırması yaparak trilyonlarca para harcayan ve HDP'nin seçimlerde alacağı oy oranı konusunda adeta çuvallayan birçok anket şirketinin boşa çıkan tahminlerine karşı, HDP'nin alacağı oy oranını en isabetli bir şekilde Kürdistan'da açılan pan

A+A-

Seçimlerde aldığı yüzde 13,12 oy oranı ile kazandığı 80 milletvekili ile seçimin kazananı olan HDP için daha önce yapılan öngörüler ve tahminlerin çoğu tutmadı.

Özellikle koca koca anket şirketleri alan araştırmalarına ve bilimsel verilerine rağmen HDP konusunda yanılırken, seçim süreci boyunca Batman ve Diyarbakır'da açılan kimi pankartlar, HDP'nin alacağı oy oranını tam isabet bildi. Diyarbakırlı gençlerin 5 Haziran'da katıldıkları Diyarbakır mitinginde esprili bir dil ile yazdıkları "İja yüzde 10 nedir ma bize gelişi yüzde 13'tür Selo başkan..." yazılı pankart, HDP'nin aldığı yüzde 13'lük oy oranını eksiksiz bir şekilde bilmesi ile dikkat çekiyor. Aynı pankart başka illerdeki mitinglerde de göze çarparken, Eskişehir'de de duvar yazısı olarak kullanıldı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler