1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Sınırda hastane sevinci
Sınırda hastane sevinci

Sınırda hastane sevinci

HAKKARİ- Kuzey Irak'ın sıfır noktasında bulunan Hakkari'nin Çukurca ilçesi yıllar sonra hastaneye kavuştu.

A+A-

1953 yılında ilçe olmasına rağmen sağlık hizmetlerinin sağlık ocağında verildiği Çukurca ilçesinde, 4 katlı ve 20 yataklı devlet hastanesi halkın hizmet vermeye başlaması yöre halkını sevindirdi.

Bir süre önce tarihi mezarlıkların belediye tarafından kaldırılıp başka yere taşınmasının ardından Cumhuriyet Caddesi boş alanında 2011 yılında Çukurca Devlet Hastanesi'nin temeli atılmıştı. Yapılan hummalı çalışmanın ardından 4 katlı 20 yataklı hastane binasının tamamlandığı belirtildi.

5 pratisyen, 1 aile hekimi olmak üzere toplam 6 doktor ve 12 hemşirenin görev yapacağı hastaneyi ziyaret eden Çukurca Kaymakamı Ünal Koç, Hakkari Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hakan Türk, Hakkari İl Sağlık Müdürü Harun Aşan, hastaneyi gezerek bir süre doktorlarla sohbet ettiler.

Hastane Yöneticisi Uzman Dr. Musa Balta da ilçede yıllar sonra bir hayali gerçekleştirdiklerini söyledi. Çukurca Devlet Hastanesinin açılışının ise tüm eksikliklerinin giderilmesinin ardından görkemli bir törenle hizmete açılacağı belirtildi.


(ÖK-ÖK-Y)

HABERE YORUM KAT