1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sincarlılar temizlik kampanyası başlattı
Sincarlılar temizlik kampanyası başlattı

Sincarlılar temizlik kampanyası başlattı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sincarlı ailelerin ikamet ettiği fidanlık yaşam alanında çevre temizliği kampanyası başlattı.

A+A-
Kampanyaya yaşam alanı sakinleri de destek verdi.IŞİD saldırıları sonucu Sincar'dan göç edip Diyarbakır Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin kendi imkanlarıyla oluşturdukları fidanlık yaşam alanına yerleştirilen Sincarlılar, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı çevre temizliği kampanyasına tam destek verdi.
 
Çevre temizliği kampanyasıyla ilgili bilgi veren Fidanlık Yaşam Alanı Koordinatörü Müzeyyen Anık Aydın, kampanyanın dayanışma ruhunu açığa çıkardığını, böylelikle tüm alanı temizlediklerini ve her pazartesi günü çevre temizliği yapacaklarını söyledi.
 
Yaklaşık 7 aydır hizmet yürüttüklerini, psiko-sosyal çalışmalara ağırlık verdiklerini, kadın konusunda ise çalışmaların hassas bir şekilde sürdürüldüğünü kaydeden Aydın, “Değişimin kadınlar ve çocuklarla olabileceğine inandık. Bundan dolayı kadınları ve çocukları özellikle temizlik kampanyasında ön safta tutmak istedik. Eğer bir yerden başlarsak ileride çok daha güzel şeyler olacak. Kadınlar burada her alanda öncülük yaptığı gibi temizlik kampanyasına da öncülük yaptılar” dedi.
 
Aydın, gönüllülere de çağrıda bulunarak, “Herkesin burada yapabileceği bir şeyler var. Gelsinler bu insanlarla buluşsunlar, yan yana dursunlar” diye konuştu.
 
(YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT