1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Sınava girecek öğrencilere moral yemeği
Sınava girecek öğrencilere moral yemeği

Sınava girecek öğrencilere moral yemeği

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Yüksek Öğretime Giriş Sınavı'na (YGS) hazırlanan öğrencilere moral yemeği verdi.

A+A-

Kulp Kaymakamlığı tarafından YGS'ye hazırlanan öğrencilere ve onları sınava hazırlayan öğretmenlere moral olması için yemek verildi. Kulp ilçesinde bir lokantada verilen yemeğe İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hamdusena Tel, Kulp İlçe Emniyet Amiri Bülent Ulutürk, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Orhan Yurdakul, Kulp Lisesi Müdürü Şafi Çemsi, şube müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Yemekte kısa bir konuşma yapan Kaymakam Mehmet Maraşlı, Kulp ilçesinde YGS sınavına girecek öğrencilerden büyük başarılar beklediklerini belirterek, ”Kulp'a yapılan hiçbir yatırımın bir öğrencinin kazandığı fakülte kadar değerli değildir.

Çünkü sizler kolay yetişmiyorsunuz. Çok yollar kat ederek bu günlere geldiniz ve lise sondasınız. Bir anlamda var olma yok olma yolundasınız. Sizin için bu senenin önemli olduğunu anlatmak için söylüyorum, yoksa hayatın sonu değil. Ama bizim gönlümüzden geçen, hepinizin çok güzel birer üniversite kazanarak o hayalinizdeki beklentinize ulaşmanızdır. Bizim bütün isteğimiz, dileğimiz ve ümidimiz sizlersiniz. Kulp'un geleceğisiniz heyecanlanmadan sınavı başarılı bir şekilde atlatacağınızdan eminim hepinize şimdiden başarılar dilerim'' dedi.

HABERE YORUM KAT