1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sinan Turan'ın Kararı 15 gün sonra verilecek
Sinan Turan'ın Kararı 15 gün sonra verilecek

Sinan Turan'ın Kararı 15 gün sonra verilecek

Eskişehirspor'la oynanan Play-Off maçından sonra yapılan doping kontrollerinde "doping içeren ilaç maddesi" kullandığı için Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) 2 yıl men cezası verdiği Sinan Turan için kesin karar 15 gün sonra açıklanacak.

A+A-

Eskişehirspor'la oynanan Play-Off maçından sonra yapılan doping kontrollerinde "doping içeren ilaç maddesi" kullandığı için Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) 2 yıl men cezası verdiği  Sinan Turan için kesin karar 15 gün sonra açıklanacak.

Geçen sezon Eskişehirspor'la oynanan Play-Off maçından sonra yapılan doping kontrollerinde "doping içeren ilaç maddesi" kullandığı için Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) 2 yıl men cezası verip,bu olaydan dolayı Diyarbakırspor kulübüne doe 35 bin YTL para cezası kestiği Sinan Turan için dün Tahkim Kurulu tarafından duruşmalı toplantı yapıldı. Sinan Turan,Diyarbakırspor Başkanı Adnan Öktüren ve olayla ilgili sorumluluğu bulunan diğer kişilerin de katıldığı 2 saatlik duruşmalı toplantının olumlu geçtiği,kesin kararın ise 15 gün sonra verileceği kaydedildi. Cezanın kaldırılması,1 yıl veya 6 aya indirilmesinin söz konusu olduğu öğrenildi.