1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvanlılar Valilik ve Büyükşehir Belediyesi'nde
Silvanlılar Valilik ve Büyükşehir Belediyesi'nde

Silvanlılar Valilik ve Büyükşehir Belediyesi'nde

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan İlçesinde Diyarbakır-Silvan karayolunda yeni yapılan asfaltlama çalışmasının kötü olması valiliğe taşındı.

A+A-
Diyarbakır-Silvan karayolunda yapılan asfaltlama çalışmasının çok kötü ve yeni yapılan yollarda büyük çukurların meydana gelmesi nedeniyle geçtiğimiz hafta sosyal medya üzerinden bir grup Silvanlı ve STK temsilcileri toplanıp çalışmayı protesto etmişti. Protestonun ardından karayolları tarafından oluşan çukurlara yama çalışması yapılarak tekrar yol trafiğe açılmıştı.
 
Yapılan çalışmalara tepki gösteren STK temsilcileri ve mahalle muhtarları konuyu Diyarbakır İl Vali Yardımcısı Mimar Sinan Batmaz'a ileterek sorunları paylaştı. Yapılan görüşmeye Silvan Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatif Başkanı Muhittin Kan, Silvan Ziraat Oda Başkanı Ahmet Çapan, Kale Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Dernek Başkanı Murat Ateş, Bahçelievler Mahalle Muhtarı Niyazi İldiz ve Konak Mahallesi Muhtarı Nedim Çetinkaya katıldı. Vali Yardımcısı Mimar Sinan Batmaz ile yapılan görüşmede Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatif Başkanı Muhittin Kan Silvan'da yapılan yolların bölgenin en kötü yolları olduğunu ve uluslar arası geçiş güzergahı olan bu yolun çok daha iyi olması gerektiğini belirtti. 
 
Yol sorunuyla bizzat ilgileneceğini belirten Vali Yardımcısı Mimar Sinan Batmaz ise, "Diyarbakır-Silvan karayolunda yapılan asfalt çalışmasını bizzat takip edeceğim. Fakat bütün bölgemizde olan bir sorun var bölgemizin taşı yol çalışmaları için pek elverişli değil, bu yüzden aynı sorun sadece Silvan'da değil bölgemiz genelinde var. Ama yapılan çalışmanın ne şartlarda nasıl yapıldığını görmek için cuma günü Karayolları 9. Bölge Müdürü Şamil Gülen ile birlikte Silvan'a gelip yolu kontrol edeceğiz. Gerekli ne varsa en kısa zamanda yapılacaktır" dedi.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Kerem Canpolat, ilçe merkezindeki su sorunuyla ilgili, DSİ'nin çalışmalarına devam ettiği Silvan tünelinden kaynaklandığını belirtti. Canpolat, sorunun çözülmesi için çalışmalara hız verileceğini söyledi. 
 
(İHY-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT