1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Silvan'lı sporcular Antalya'dan şampiyonlukla döndü
Silvan'lı sporcular Antalya'dan şampiyonlukla döndü

Silvan'lı sporcular Antalya'dan şampiyonlukla döndü

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Silvan İlçe Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Wushu spor kulübü, gittikleri Antalya'dan Türkiye şampiyonluğu ile geri döndü.

A+A-

Wushu Sanda Taolu minika yıldızlar kategorisinde Antalya'da katıldıkları yarışmada Türkiye şampiyonu olan Taner Kalkan, Türkiye'ye dünya şampiyonasında temsil edeceğini söyledi.

Kalkan, "Antalya ilinde 20-25 Aralık tarihleri arasında yapılan müsabakada beş maç yaparak Türkiye şampiyonu oldum, çok mutluyum. Hedefim Avrupa ve dünya şampiyonu olmak ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmektir" dedi. 


Türkiye üçüncüsü olan Berfin Kalkan ise Antalya ilinde yapılan minika yıldız Türkiya şampiyonasında iki maç yaparak Türkiye üçüncüsü olduğunu söyledi. Silvan Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kursta eğitim veren Wushu Milli Takım Antrenörü Nimet Kalkan, "20-25 Aralık tarihleri arasında Antalya ilinde gerçekleşen Wushu Sanda Taolu minika yıldızlar iller arası 16 yaş altı şampiyonasına Diyarbakır kafilesi olarak 41 madalya ile döndük.

İlçemizden bir Türkiye şampiyonu, 3 Türkiye üçüncüsü aldık. Hedef dünya şampiyonluğuna sloganı ile çıktığımız bu yolda çok şükür her gittiğimiz şampiyonada önemli başarılar elde ettik ve bu müsabakada da Türkiye şampiyonu olarak döndük" şeklinde konuştu. 


(YB-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler