1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvanlı gençlerin BEYSO mutluluğu
Silvanlı gençlerin BEYSO mutluluğu

Silvanlı gençlerin BEYSO mutluluğu

Diyarbakır'ın Silvan İlçemizde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde açılan Besyo hazırlık kursuna hazırlanan 29 öğrenci üniversiteye yerleştirildi.

A+A-

Öğrencilere üniversiteye yerleşmenin mutluluğunu yaşadı.Silvan İlçemizde faaliyet sürdüren Silvan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurs gören 42 öğrenciden 29'u Batman, Siirt, Aydın, Ardahan ve  Diyarbakır üniversitelerine yerleştirildi.

Beden Eğitim Öğretmeni Medet Kaydu, Silvan ilçesinde Besyo hazırlık kurslarına hazırlanan 36 erkek, 6 kız öğrenci Besyo mülakatlarına giren, 24 erkek, 5 kız öğrencinin üniversitelerin BESYO bölümlerine yerleştiğini söyledi.

Silvan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Medet Kaydu, "5 yıldır Okulumuzun bünyesinde açmış olduğumuz Besyo hazırlık kurslarına yoğun ilgi ve talep var. Bu yıl kurs gören 42 öğrencimizden 29'u Batman, Siirt, Aydın, Ardahan ve  Diyarbakır üniversitelerinin Besyo bölümlerine yerleştirildi.

Özelikle bölgemiz üniversitelerinin Besyo bölümlerine yerleşen öğrencilerimizden 24'ü erkek, 5 kız olarak yerleşmiş bulunmaktayız. 2011 yılından beri bu kurslarımız devam etmektedir. 5 Yıl içinde toplam 80 öğrencimiz değişik üniversitelerin Besyo bölümlerine yerleştirdik.  

Önümüzdeki yıl daha farklı ve başarılı bir çalışma dönemine hazırlanarak, daha çok fazla öğrenci kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu çalışmalarımızda maddi ve manevi desteklerini bizden esirgemeyen herkese Silvan halkı adına teşekkür ediyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT