1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Silvanlı fırıncılardan ekmek israfına tepki
Silvanlı fırıncılardan ekmek israfına tepki

Silvanlı fırıncılardan ekmek israfına tepki

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki fırıncılar vatandaşlardan ekmek israfına karşı duyarlı olmalarını istedi.

A+A-

Silvan ilçesindeki fırıncılar vatandaşlardan ekmeğin ihtiyaçtan fazla alınıp çöpe atılmasına karşı duyarlı olmaları ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmesini istedi. Silvan'daki fırıncılar fakir aile sayısının yüksek olmasından ve ekmek ihtiyaçlarını karşılayamayan aileler için bedava ekmek verdiklerini belirtti.

Silvan'da 4 yıllık fırın işletmecisi olan Mehmet Eliçin, "Ekmek israfı iyi bir şey değil, ekmek boş yere çöpe gideceğine yardıma muhtaç insanlar yararlansın. 'Askıda bir ekmeğin olsun' adı altında başlatmış olduğumuz kampanyada, ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz ekmek veriyoruz, maddi olanakları olan vatandaşlarımız gelip bir ekmek parası fazla para verip ihtiyaç sahibi aileler geldiğinde onlara verilmesini istiyorlar. Herkes yiyebileceği kadar ekmek alsın, ekmeğin çöpe gitmesine ne benim ne de başkasının gönlü razı olmaz.

Birilerinin ekmek israfına dur demesi gerekiyor. İsraf haramdır sadece ekmek için değil tüm gıdalarda israfa karşı duyarlı olmamız gerekiyor. Vatandaşlarımızı israfa karşı duyarlı hale getirmemiz gerekiyor. Bu iş hayır işidir herkesin duyarlı olmasını bekliyoruz'' dedi. Eski fırın ustası olan İlhan Armağan ise, "Ekmeğin çöpe gitmemesi gerekiyor, fazla olan ekmeklerin yardıma muhtaç insanlara verilmesi lazım. Bu durumdan fakir insanlarda hoşnut olur, herkes yiyebileceği kadar ekmek almalı" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT