1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Silvan'dan Suriye'ye gıda yardıma
Silvan'dan Suriye'ye gıda yardıma

Silvan'dan Suriye'ye gıda yardıma

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde Barış ve Demokrasi Partili (BDP) belediye öncülüğünde Suriye'ye yardım kampanyası başlatıldı.

A+A-

Yardım kampanyası çerçevesinde, Silvan Belediyesi'nde toplantı düzenlendi. Toplantıya Silvan Belediye Başkanı Fadıl Erdede, Silvan BDP İlçe Başkanı Kerem Canpolaten, Eğitim-Sen şube temsilcisi, Sağlık Emekçileri Sendikası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Kurdi-Der, Silvan Müzisyenler Derneği, Muhtarlar Derneği, Ziraat Odası, Belediye İş Sendikası, MEYA Kadın Merkezi yetkilileri ile çok sayıda kişi katıldı. Toplantıda ilçe merkezi, belde ve köylerde Suriyeli vatandaşlara gıda yardım kampanyası başlatıldığı belirtildi.

Komisyonun oluşturulmasının ardından, Silvan Belediyesi hizmet binası önünde komisyon adına Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muhittin Kan bir açıklama yaptı. Suriye'de bulunan halkın yardıma muhtaç bir vaziyette olduğunu belirten Kan, "Buradaki toplantımızın amacı Suriye'de yaşayan halklara yardım göndermektir. Para ve giyecek yardımı almıyoruz. Sadece gıda yardımını kabul ediyoruz. Suriye'deki halk çok kötü durumda umarız başarılı bir şekilde çalışmamızı yürütürüz" dedi.
 

Silvan belediye binasında toplanan yardımlar Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne gönderilerek, buradan savaş bölgesine ulaştırılacak.
 

HABERE YORUM KAT