1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'daki patlama ile ilgili değerlendirme
Silvan'daki patlama ile ilgili değerlendirme

Silvan'daki patlama ile ilgili değerlendirme

DİYARBAKIR- Diyarbakır Adliyesi, Silvan ilçesinde meydana gelen patlamaya ilişkin açıklama yaptı.

A+A-
Yapılan açıklamada, Silvan Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 6 Mayıs 2015 tarihinde saat 02.30 sularında Silvan ilçesi Silvan Barajı lojistik yolu üzerindeki bir menfezde meydana gelen patlama olayına ilişkin soruşturma başlatıldığı belirtildi.
 
 
Açıklamada, “Silvan İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı birlikler ile olay yeri inceleme ekiplerince yapılan inceleme sonucunda, olay yerinde patlamada kullanılan maddeye ait olduğu düşünülen 1 adet boş piknik tüpü ve üzerinde not, 5 metre uzunluğunda kablo, 1 adet oto aküsü parçası ve 1 adet koli bandı ele geçirilmiş olup, güvenlik görevlilerince muhafaza altına alınmıştır. Elektrik kablosu ile birlikte patlama çukurunda toprak numuneleri incelenmek üzere Diyarbakır Kriminal Polis Laboratuvarı'na gönderilmiş, patlama sonrasında menfez ve yolda maddi hasar meydana gelmiştir.
 
 
Silvan Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen 2015/619 soruşturma numaralı dosya kapsamında olay ile ilgili olarak çalışmalar devam etmekte olup, soruşturmanın safahati ve sonucu hakkında kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir” denildi.
 
 
(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT