1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'daki köylerde temizlik çalışması
Silvan'daki köylerde temizlik çalışması

Silvan'daki köylerde temizlik çalışması

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan İlçe Belediyesi tarafından köylerde temizlik çalışması başlatıldı.

A+A-
Silvan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 6360 sayılı Büyükşehir Belediye Yasası'nın hayata geçirilmesiyle birlikte, mahalle statüsünü alan köylerde ilaçlama ve çevre temizliği çalışmalarına başladı.
 
Silvan ilçe merkezi ve çevresinde bulunan köylerde çalışmalarının periyodik olarak devam edeceğini ifade eden Temizlik İşleri Müdürü İbrahim Yalçın, "6360 sayılı Büyükşehir Belediye Yasası'nın hayata geçirilmesiyle birlikte, mahalle statüsü alan köylerimizde belediyemiz tarafından hizmet götürülmeye başlandı. Çalışmalar kapsamında 1 Nisan 2014 ile 15 Ekim 2014 tarihleri arasında belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından halk sağlığını korumak ve yaşanılabilir bir çevre oluşturmak açısından bütün mahallelerimiz de periyodik olarak ilaçlama çalışması yapıldı.
 
Ayrıca çevre temizliği konusunda imkanlar dahilinde temizlik çalışmaları yapılmaktadır. Daha temiz ve yaşanılabilir mahalleler oluşturabilmek için mevcut birikmiş çöpler toplanıp bertaraf edilmekte ve diğer mahalleler de gerekli hizmetlerin gitmesi için çalışmalarımız devam etmektedir" dedi.
 
(İHY-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT