1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'daki çatışmanın bilançosu ağır oldu
Silvan'daki çatışmanın bilançosu ağır oldu

Silvan'daki çatışmanın bilançosu ağır oldu

DİYARBAKIR- Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada, dün Silvan ilçesinde yaşanan çatışma ve operasyonlarda, bir PKK’lının öldürüldüğü, 2 PKK’lının yaralandığı, bir PKK’lının ise gözaltına alındığı bildirildi.

A+A-

İlçedeki şüpheli bir araç içerisinde yapılan incelemede ise çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiği belirtildi. 
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nce, Valiliği’nin dün sokağa çıkma yasağı ilan ettiği Silvan ilçesindeki çatışma ve operasyonlara ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, ilçede şüpheli bir araç içerisinde yapılan incelemelerde, 3 av tüfeği, 298 av tüfeği fişeği, 439 biksi-kanas fişeği, 9 patlamamış el yapımı bomba, 42 metal el yapımı bomba dış kabı, 10 kırklı torpil kutusu, 19 litre benzin, 2 telsiz şarj aleti ve elektrik kablosu, 8 roketatar mühimmatı, 4 roketatar motoru, 4 çuval içinde beyaz renkli madde, mutfak tüpü içinde hazırlanmış el yapımı bomba, bir pantolon, bir çift spor ayakkabı, bir pense ve bir bıçağın ele geçirildiği kaydedildi. Bahse konu malzemelerin incelemelerinin yapılması için muhafaza altına alındığına dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:


“Operasyonlarda, pkk mensupları ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda 3 kişi yaralandı. PKK mensubu şahıslardan biri kaldırıldığı Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öldü. 2 yaralı pkk mensubunun tedavisine devam edilmekte olup, bir şahıs da pkk mensubu şüpheli sıfatıyla gözaltına alındı. Operasyonlar sırasında ilçe merkezindeki sokak giriş ve çıkışlarını engellemek amacıyla hazırlanan 20 barikat ve 11 hendek güvenlik kuvvetlerinin marifetiyle etkisiz hale getirildi. PKK'nın eylem ve faaliyetlerinin engellenmesine yönelik çalışmalar aralıksız ve kararlı bir şekilde sürecektir.”


(MP-AŞ-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler