1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan’da yurttaşlarla dayanışma çadırı
Silvan’da yurttaşlarla dayanışma çadırı

Silvan’da yurttaşlarla dayanışma çadırı

DBP Silvan İlçe Örgütü ve Silvan halkı, yaşanan şiddetli çatışmaların izlerini kapatmak amacıyla “Barış ve Dayanışma" çadırı kurarak, "Kimse mahallesini, sokaklarını ve evlerini boş bırakmasın. Çünkü boş bırakırsak oralara sistem ve kirli eller yerleşir”

A+A-

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan ve büyük hasar bırakan çatışmaların izlerini kapatmak için DBP Silvan İlçe Örgütü ve Silvan halkı harekete geçti. Yoğun olarak Mescit Mahallesi Devrim Caddesi'nde yaşanan çatışmalardan etkilenen yurttaşlara destek vermek amacıyla “Barış ve Dayanışma” çadırı kuruldu.


İlçede başlatılan dayanışmaya ilişkin bilgi veren DBP ilçe yöneticisi Mahmut Keser, halk ile bir araya gelerek barış ve kardeşlik için çadırı kurduklarını belirterek, “Ölümlerin olmasını istemiyoruz. Yaşanan çatışmalarla birlikte buradan göç eden yurttaşlarımızın da geri dönmesini istiyoruz. Toprak insanlarla güzeldir. Bu yüzden giden tüm halkımıza geri gelmesi çağrısında bulunuyoruz. Kimse mahallesini, sokaklarını ve evlerini boş bırakmasın. Çünkü boş bırakırsak oralara sistem ve kirli eller yerleşir. Bizlerde buna izin vermemek adına boş bırakmamalıyız” dedi.


Kurulan çadırda geceli gündüzlü nöbet eylemi gerçekleştirileceği belirtilirken, çadıra halk tarafından yoğun ilgi gösterildi. Akşam saatlerinde çadırı ziyaret eden çocukların söyledikleri türküler çadıra renk kattı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler