1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da yollar köstebek yuvasına döndü
Silvan'da yollar köstebek yuvasına döndü

Silvan'da yollar köstebek yuvasına döndü

Diyarbakr'ın Silvan ilçesin'de 4 gündür aralıksız devam eden etkisini sürdüren şiddetli yağış Silvan-Diyarbakır ve Silvan-Batman karayolunda tahribata neden oldu.

A+A-
Diyarbakır'ın Silvan ilçesin'de 4 gündür Aralıksız Devam eden etkisini sürdüren şiddetli yağış  Silvan-Diyarbakır ve Silvan-Batman karayolunda tahribata neden oldu. Yağış nedeniyle yollarda oluşan derin çukurların ulaşımı olumsuz etkiliyor.
 
BÜYÜK TEHLİKE
 
Aşırı yağmurların ardından asfaltlarda oluşan çukurlar sürücülere zor anlar yaşatıyor. Özellikle, ilçeniin anayolu giriş güzergahı olan uğur dershanesinin önünde  yer yer oluşan  çukurlar sürücülerin kâbusu haline geldi. Köstebek yuvasını andıran yolda araç kullanmak ise cambazlık gerektiriyor. Fidan kent sitelerinin yolunda oluşan çukurlara girmemek için adeta köşe kapmaca oynayan sürücüler, çukurlardan kaçmak isterken kimi zaman kaza geçirme riski ile de karşı karşıya kalıyor.
 
Silvan-Diyarbakır ve Silvan-Batmankarayolunda oluşan derin çukurlar nedeniyle sıkıntı yaşayan araç sürücüleri biran önce karayolalarını bu tahrip olan çukurlarını kapatılmasını yol yapım bakımını yapılmasını istediler.
 
Diyarinsesi.Org
Abuzer ADA
 

HABERE YORUM KAT