1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da yoksullara gıda yardımı
Silvan'da yoksullara gıda yardımı

Silvan'da yoksullara gıda yardımı

DİYARBAKIR- Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, Feridun Mahallesi Halk Evi Derneği tarafından yoksul ailelere gıda yardımı yapıldı.

A+A-

Hayırseverlerin yaptığı yardımları yoksul vatandaşlara ulaştırdıklarını belirten Feridun Mahallesi Halk Evi Derneği Başkanı İhsan Katmaz, 150 aileye gıda yardımı yaptıklarını söyledi.

Katmaz, "Bu işe derneğimizin yönetim kurulu üyeleriyle beraber yaptık. Gıda yardımı dağıtımına başlamadan önce yoksul ailelerimizi tespit ettik. Yoksul aileleri tespit ettikten sonra evleri dolaşıp gıda yardımını yapmaya başladık. Derneğimizi kurmamızdaki amaç yoksul ailelere yardım yapmaktı. Dünyanın en güzel duygularından biri yoksul ailelere yardımcı olabilmektir. Onların gözlerindeki sevinç bence yaşanabilecek en güzel duygudur. Onları sevindirmek için elimizden geleni yapmaya karalıyız.

Bu karar doğrultusunda hareket ediyoruz. Onların yaptığı dualar bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Onlara yardımcı olmanın tatlı gururunu yaşıyoruz. Yoksul insanlara yardım yapmak bizi her ne kadar sevindiriyor olsa da onların içinde bulunduğu yoksulluk bizim yüreğimizi acıtıyor. Komşumuz aç ikin bizim evimizde tok yatmamız doğru olmaz. Yoksullar için herkes elinden geleni yapsa inanın hiçbir yerde yoksul insan kalmaz. Onlara yardım elini uzatmak bu kadar zor olmasa gerek. Bu konuda herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekiyor. Biz üzerimize düşen görevi yerine getirdiğimize inanıyoruz" dedi.


Kendisine gıda yardımı yapılmasından son derece mutlu olduğunu dile getiren mahalle sakini Mehdiye Orak ise, "Allah yardımcı olanlardan razı olsun. Bizi gıda yardımı yaptıkları için bu durumdan son derce memnunuz. Evinde yiyecek ekmeği olmayan insanlar var. Kim iyilik yaparsa Allah ona yardım eder ve mükafatlandırır. Biz yardım yapıldığı için mutluyuz" diye konuştu.

(İHY-YRT-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler