1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da veli toplantısı yapıldı
Silvan'da veli toplantısı yapıldı

Silvan'da veli toplantısı yapıldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesi Selahaddin-i Eyübi Ortaokulu'nda veli toplantısı yapıldı.

A+A-
2013-2014 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde Selahaddin-i Eyübi Ortaokulu'nda yapılan yeli toplantısında öğrenci sorunları görüşüldü. Selahaddin-i Eyübi Ortaokulu çok amaçlı salonunda yapılan veli toplantısına okul müdürü Veli Yalçınkaya, okul müdür yardımcıları, öğretmenler ve çok sayıda veliler katıldı.
 
Yalçınkaya, "Okulumuzun başarılı olması için gece gündüz demeden çalışmalarımız devam etmektedir. Bu toplantıya duyarlılık gösterip katılan tüm velilerimize teşekkür ediyorum. Öncelikle tüm velilerimizi burada hazır görmekten mutluluk duygusu içerisindeyim. Öğrencilerimizin başarılı olmaları için kılık kıyafet ve beslenmelerine dikkat edilmesi gerekiyor. Çocuklarımızın eğitimi için bizlerden hesap sorun.
 
Çocuklarımızın gelecekte başarılı olmaları içi siz sayın velilerimizde yardımcı olun ki el birliğiyle öğrencilerimizin başarıya ulaşmalarını sağlayalım. Eğitim kıyafetten başlar. Öğrencilerimizin saç tıraşlarına, banyolarına ve eğitim kıyafetlerine ayrıca özen gösterelim. Her veli günde 10 dakika öğrencisiyle ilgilensin, bugün sigara içen öğrencilerimiz var. Bu kötü alışkanlılardan uzaklaştıralım onları. Çocuklarımız sigara içmesin. Yine okulumuzun bünyesinde oluşturduğumuz sınıfla öğrencilerimize SBS kurslarını veriyoruz.
 
Zaman zaman öğrencilerimizden 10 TL yardım adı altında paralar toplanıyor. Milli eğitim Müdürlüğü ihtiyaçlarımıza cevap vermediği için Okul aile birliği bünyesinden bu paraları toplamak zorunda kalıyoruz. Okulumuzun giderlerini ancak bu şekilde karşılayabiliyoruz. Taşıma ile ilgili şikayetlerinizi bizlere yazılı olarak bildirin ki bizlerde bu şikayetlerinize cevap bulabilelim. Her veli öğrencisinin sınıf öğretmeniyle görüşerek öğrencisi hakkında bilgi alabilecektir. Katılım gösterdiğiniz için yine sizlere teşekkür ediyorum" dedi.
 
(İHY-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT