1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da uyuşturucu ve fuhuşa karşı çalışma
Silvan'da uyuşturucu ve fuhuşa karşı çalışma

Silvan'da uyuşturucu ve fuhuşa karşı çalışma

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde son dönemde yaygınlaşan uyuşturucu ve fuhuş olayları için mücadele başlatan BDP Silvan İlçe Örgütü, çözüm önerilerini tartışmak amacıyla mahalle muhtarları ile biraraya geldi.

A+A-

BDP İlçe Örgütü binasında gerçekleştirilen toplantıya BDP İlçe Eş Başkanı Kerem Canpolat, parti yöneticileri ve mahalle muhtarları katıldı. Toplantıda, Silvan'da uyuşturucu kullanım yaşının çok düştüğü ve yaygınlaştığı belirtilirken, fuhuş olaylarının da boy gösterdiğine dikkat çekildi. Canpolat, Silvanlı gençleri tuzağına düşüren bu tür konularla mücadele için kararlı ve ciddi olduklarını belirtti. Bütün mahalle muhtarları da çalışmaya destek olacaklarını dile getirdi. 

Karşılıklı görüş alışverişinin olduğu toplantı sonrası açıklama yapan Canpolat, "Bilindiği üzere ilçemizin hemen her noktasında gençlerimiz, çocuklarımız ve kızlarımız uyuşturucu satıcılarının eline düşmüştür. Sistem savaş ile yapamadığını bu tür oyunlarla yapma çabasında ve gençlerimizin beynini yıkamak istiyor. Bu konuyla ilgili mahalle muhtarlarımız ile biraraya geldik. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. İleri için düşündüğümüz farklı projelerimiz var. Bu projelerimizi sivil toplum kuruluşlarıyla ve ilçede önde gelen, sevilen, sayılan yurttaşlarımızla da paylaşacağız. Uyuşturucu ve fuhuş gibi konuların üzerinde durmak ve sistemin, devletin oyununu boşa çıkarmak için ilçe merkezinde bir komisyon oluşturacağız. Olaya çok kararlı ve ciddi bir yaklaşım içerisindeyiz. Biz de buna karşı örgütlülüğümüzü sağlayarak mücadele edeceğiz. Gençlerimizin beyinlerini, uyuşturucu ve fuhuş ile yıkmalarına izin vermeyeceğiz" diye belirtti.

HABERE YORUM KAT