1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da üç mahallede dışarı çıkma yasağı
Silvan'da üç mahallede dışarı çıkma yasağı

Silvan'da üç mahallede dışarı çıkma yasağı

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde pkk mensupları tarafından kazılan hendeklere zırhlı iş makinesi ile müdahale sırasında atılan roketin isabet ettiği kepçenin sürücüsü olan 1 polisin şehit edilmesinin ardından 3 mahallede sokağa çıkma yasağı il

A+A-

Silvan Kaymakamlığı tarafından ilan edilen sokağa çıkma yasağı, polis zırhlı araçları ile belediye hoparlöründen duyuruldu. İlçe merkezinde dolaşan zırhlı polis araçları ve belediye hoparlörlerinden yapılan anonsta, "İkinci bir emre kadar Tekel, Konak ve Mescit mahallelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir" denildi.


Sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından Konak, Tekel ve Mescit mahallelerinde geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Mahalle aralarında hendek kazarak güvenlik kuvvetlerine tuzak kuran pkk  mensuplarının etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyonun tüm hızıyla devam ettiği ve bölgeye çok sayıda takviye zırhlı araç gönderildiği bildirildi. 


Sabaha karşı pkk  tarafından kazılan hendekleri kapatmaya giden zırhlı polis kepçesine pkk  tarafından roketli saldırı düzenlenmişti. Roketin isabet ettiği kepçe yanarken, 1 polis memuru şehit olmuş, 1 polis ve 1 vatandaş da yaralanmıştı.


(AKK-CC-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler