1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da tüm okullar bizim projesi
Silvan'da tüm okullar bizim projesi

Silvan'da tüm okullar bizim projesi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan İlçe Mesleki Teknik Endüstri Meslek Lisesi (METEM) tarafından 88 köy okulunun donanım eksikliğinin giderileceği belirtildi.

A+A-
Silvan METEM Müdürü Sedat Yanık, okul idaresi ve bölüm şefleri tarafından hazırlanan "Tüm Okullar Bizim" projesi kapsamında köy okullarında tespit edilen donanım eksikliklerini gidermek için çalışma başlattıklarını söyledi.
 
Yanık, "Silvan İlçemize bağlı 88 köy okulunda donanım eksiklikleri bulunan okullarımızda çalışma başlatmak için okulumuz idaresi ve bölüm şefleri tarafından eğitim, öğretim donatımları için bir komisyon kurduk. 88 köy okulumuzda yapılan çalışma ve ziyaretler neticesinde eksikliklerin giderilmesi konusunda Silvan Kaymakamlığı ile Milli Eğitim Müdürlüğü'nün destekleri sonucunda 88 köy okulumuzun donanım eksiklikleri hazırladığımız "Tüm Okullar Bizim" projesiyle giderilecek.
 
Bu proje okullarımızın ihtiyaçlarını giderecek bir proje, buradaki amacımız köy okullarımıza destek sunarak eğitim kalitesinin yükselmesinde yardımcı olmaktır. Bu desteklerimizle öğrencilerimiz daha rahat ve ferah bir ortamda öğrenimlerini sağlamak. Bu projemiz kapsamında oturmak bankları, çöp kovaları, masa, sıra, sınıf panoları, öğretmenler masası, sınıf dolapları, bilgisayar bakım-onarımları, elektrik tesisatı yenileme, bahçe ve çevre korkulukların yapılması ve ihtiyaçların karşılanması için 200 bin TL civarında bir bütçeye ihtiyacımız var.
 
Bu bütçeyle tüm köy okullarımızın ihtiyaçları karşılanacaktır. Bu parayı temininden sonra okulumuz öğrencileri ve bölüm şefleri eşliğinde çalışmalarımızı başlatacağız. 15 gün boyunca komisyonumuz köy okullarında gerekli tespitleri tamamlamıştır. Bu projemizde bize katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz" dedi.
 
(İHY-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT