1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da temizlik kampanyası
Silvan'da temizlik kampanyası

Silvan'da temizlik kampanyası

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan İlçe Belediyesi tarafından temizlik kampanyası başlatıldı.

A+A-

Silvan İlçe Belediyesi tarafından başlatılan 'Silvan'ın temizliği için sende elini uzat' kampanyası kapsamında kentteki cadde ve sokaklar temizlendi.

Kampanyaya, Silvan Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Bodakçi ve Melikşah Teke, DBP İlçe Başkanı Kerem Canpolat, STK temsilcileri, mahalle muhtarları, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Grup, 'Silvan'ın temizliği için sende elini uzat' yazılı tişört ve şapkalar ile cadde ve sokaklardaki çöpleri topladı. Temizlik çalışması esnasında esnafı ve vatandaşları bilgilendirmek için dükkanların camlarına Türkçe ve Kürtçe yazılı broşür asıldı.

Silvan Belediyesi Eşbaşkanı Yüksel Bodakçi, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, temizlik kampanyasına tüm halkın destek vermesini istedi.

Bodakçi, "Tüm halkımıza 'Silvan'ın temizliği için sende elini uzat' diyoruz. Bu çalışma bütün Silvan'ın temiz olması içi başlatılmıştır. Özellikle halkımızdan ev ve iş yerlerindeki çöplerini akşam saat 19.00 ile 20.00 saatleri arasında kapılarının önüne bırakmalarını istiyoruz. Herkes kendi çöpünü çöp konteynerine atarsa Silvan'da çöp kalmaz. Bu konuda tüm halkımızın duyarlı olmasını bekliyoruz" dedi.


(İHY-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT