1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da tecavüze hapis istemi
Silvan'da tecavüze hapis istemi

Silvan'da tecavüze hapis istemi

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde zihinsel engelli 21 yaşındaki S.B'yi kaçırarak, tecavüz ettikleri iddiasıyla haklarında dava açılan 33 yaşındaki İ.K'ye 63 yıla kadar, 36 yaşındaki M.A'ya ise 39 yıla kadar hapis cezası istendi.

A+A-

 Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Silvan'da yüzde 30 zihinsel engelli olan S.B'yi kaçırarak zorla tecavüz ettikleri iddiasıyla haklarında soruşturma açılan iki kişiye ceza isteminde bulundu. Hazırlanan iddianamede olayı anlatan Cumhuriyet Savcısı, S.B'nin, İ.K. ve M.A. isimli kişiler tarafından evinin önünden arabayla kaçırıldığını belirtti. İddianamede, kaçırılma olayının ardından arabanın arka koltuğunda bulunan şüphelilerden İ.K'nin, genç kızla zorla oral yoldan ilişkiye girdiği, daha sonra ise şüphelilerin S.B'yi besi çiftliği olarak kullanılan bir yere götürdükleri ifade edildi. İddianamede şüphelilerin burada S.B'nin karşı çıkmasına rağmen, S.B'ye defalarca sırayla tecavüz ettikleri söylendi.

KENDİNİ SAVUNAMAYACAK DURUMDAYDI
S.B'nin alınan doktor raporunda, tecavüz olayının hukuki anlam ve sonuçlarını algılayamadığı, bu nedenle de bedensel ve ruhsal açıdan kendini savunamayacak düzeyde olduğu vurgulandı.

Cumhuriyet Savcısı, İ.K'nin 'nitelikli cinsel saldırı' ve 'kendini savunamayacak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak' suçlarından 63 yıla kadar, M.A'nın ise 39 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

HABERE YORUM KAT